Většina Jihočechů je spokojena s kvalitou pitné vody v domácnostech

Jihočeši proti vodě z vodovodu většinou nic nemají. S kvalitou pitné vody je spokojeno 80 procent obyvatel Jihočeského kraje, více než polovina lidí ji označuje dokonce za velice chutnou. Vyplývá z průzkumu, který si nechaly v minulých týdnech udělat vodárenské společnosti na jihu Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Voda z kohoutku | Foto: Fotobanka stock.xchng

Dvě třetiny Jihočechů ale kupují na pití vodu balenou. Někteří pak přiznávají, že za ni měsíčně utratí i více než 400 korun.

Jan Jindra ze společnosti VAK Jižní Čechy uvedl, že voda z vodovodu srovnatelné kvality ale vyjde mnohem levněji: "Je třeba si uvědomit, že když se nakupuje pitná voda z veřejného zásobování, tak za 1 litr stojí přibližní 3 haléře. Srovnání s balenou vodou je pak jednoduché, ta v množství 1,5 liru bude stát kolem 5 korun. Takže 100 - 150krát dražší."

Jak Jan Jindra dodal, voda z vodovodu zpravidla bývá i čerstvější, než voda balená: "Voda prochází zakrytými prostory bez vlivu slunečního záření. Tyto parametry se nedají u balené vody pokaždé dodržet, ne vždy se vypije hned po otevření a může být i několik dní na slunci."

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme