Většina lidí souhlasí s opatřeními státu proti šíření infekce

Většina obyvatel souhlasí s preventivními opatřeními přijatými v souvislosti s možnou epidemií kulhavky a slintavky. Vyplývá to z bleskového průzkumu, který pro Český rozhlas a Českou televizi provedla agentura STEM.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle analytika STEMu Jaroslava Huka menší část obyvatel nepovažuje nemoc za příliš nebezpečnou. Přesto souhlasí s přijatými opatřeními. Výrazně jiný názor má ale tato skupina na případné vybíjení stád. Vcelku asi 40 % lidí souhlasí s tím, že hromadné vybíjení dobytka je nezbytné proti šíření epidemie. Třetina naopak říká, že to nezbytné není. Ti, co nemoc nepovažují za nebezpečnou, si většinou myslí, že je zbytečné hubit celá stáda.

Podle analytika STEMu Jaroslava Huka, vnímají lidé tento problém na základě toho, jak jim jej zprostředkovávají média a jen malá část z nich považuje opatření za omezující.

Nerozhodná je veřejnost v názoru na to, zda se nemoc rozšíří do republiky. Polovina dotázaných se toho obává, polovina nikoli.

Markéta Kaclová, Bohumír Mazáč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme