Většina obyvatel souhlasí se zákazem dovozu hovězího

Více než 80 % občanů souhlasí se zákazem dovozu hovězího masa ze zemí Evropské unie. Vyplývá to z bleskového exkluzivního průzkumu agentury STEM pro Český rozhlas a Českou televizi, kterého se zúčastnilo 592 respondentů starších 18 let.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Více než polovina Čechů se obává nákazy lidské formy nemoci šílených krav. Vyplývá to z bleskového exkluzivního průzkumu agentury STEM pro Český rozhlas a Českou televizi. Stejný počet lidí také omezil spotřebu hovězího masa. Podle analytika STEMu Jaroslava Huka 85 procent občanů souhlasí se zákazem dovozu hovězího masa ze zemí Evropské unie, a to dokonce i ti, kteří říkají, že se nemoci nebojí a spotřebu hovězího masa neomezují.

Podle průzkumu zhruba polovina občanů omezila spotřebu hovězího masa kvůli nemoci šílených krav. Stejný počet lidí se bojí nákazy lidskou formou BSE. Větší obavy mají ženy než muži, které časteji přestávají hovězí maso jíst. Jak dodává analytik Stemu Jaroslav Huk, záleží také na vzdělání jednotlivých respondentů. To se projevuje tím, že čím vyšší mají lidé vzdělání, tím spíše se domnívají, že choroba, která se šíří poměrně těžko identifikovatelným způsobem, se nebude ohlížet na státní hranice a nakonec pronikne i do Česka.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme