Většina silnic i nižších tříd je sjízdná. Dopravu komplikuje několik nehod

Meteorologové slibovali na dnešní ráno sníh a led, což se někde potvrdilo. Problémy měli třeba řidiči na Šluknovsku či v jižních Čechách. Na několika místech byla ledovka. Silničáři ji odstranili a i nadále nabádají k opatrnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničáři mají na mnoha místech České republiky plnou pohotovost. | Zdroj: ČTK

V noci se vyskytly problémy na silnici u obce Chřibská na Děčínsku, kde byl asi půlkilometrový úsek pokryt ledovkou. Ledovka komplikovala dopravu také u obce Rybniště na Děčínsku.

Silničáři na Děčínsku situaci od časných ranních hodin řešili a silnice by už měly být sjízdné. Na místě je však stále opatrnost, neboť na silnicích 3. tříd leží vrstva ujetého sněhu, který klouže.

Podle informací od jihočeských silničářů jsou všechny silnice na jihu Čech sjízdné s opatrností bez větších komplikací. Na Písecku a Táborsku narazí řidiči na ujetou vrstvu sněhu na silnicích druhé a třetí třídy, protože tam v noci lehce sněžilo.

Zimní počasí vyžaduje vyšší obezřetnost a duchapřítomnost řidičů

Číst článek

Nehoda uzavřela před sedmou hodinou ranní silnici z Vysokého Mýta do Hradce Králové. U obce Zámrsk došlo v ranních hodinách ke střetu nákladního vozidla s osobním vozidlem, jehož řidič podlehl smrtelnému zranění v důsledku nehody. Na místě řídí dopravu policie.


Nehoda na silnici E442 u Zámrsku

Řidiči neprojedou ani ze Slaného k dálnici D8. Problémy jsou také v okolí Nymburka a Sadské, odkud řidiči hlásí led.

Při úrazu na zledovatělém chodníku je nutné umět situaci dobře popsat

Číst článek

Na silnici číslo 34 ve směru na Havlíčkův Brod u obce Jitkov se mezi svodidly na obou stranách ve stoupání vzpříčil maďarský kamion a za ním havarovalo osobní auto. Celkem pět hodin zde stála dlouhá kolona přibližně osmnácti kamionů a osobních aut. Zablokovaný byl i autobus s lidmi, směřujícími do zaměstnání či do školy.

Silnice tak musela být po dobu pěti hodin úplně uzavřená. Nyní policisté usměrňují dopravu do jednoho uvolněného pruhu, jehož povrch silničáři upravili posypem.


Nehoda na silnici 34 u Jitkova

V případě ledovky je třeba se na nebezpečnou situaci se připravit a zachovat chladnou hlavu.

Zkušený řidič při smyku okamžitě ubere plyn a vyšlápne spojku. Srovná řízení a pak znovu lehce pootočí volantem do původního směru jízdy. Příliš otočená kola však můžou dostat vozidlo do ještě většího smyku a proměnit auto v sáňky. I zde tedy platí, že méně je více.

U aut bez ABS může být také nebezpečné prudké brzdění, které může zablokovat kola.

Alžběta Havlová, Jiří Čondl, Eva Malá, Hana Mikulincová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme