Většina sklářů ze Světlé nad Sázavou dnes nejde do práce, mají výpověď

Do skláren ve Světlé nad Sázavou dnes míří jen několik zaměstnanců. Ostatní kvůli ukončení výroby ve sklárně Sklo Bohemia zůstanou doma. K dění ve sklárnách a porcelánkách po podání takzvaných insolvenčních návrhů se dnes vyjádří také odborový svaz. Problémy nastartovala světová finanční krize, ale i levná konkurence z Asie a silná koruna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

broušené sklo | Foto: Sklárny Bohemia Poděbrady

Ve firmě pracuje 1250 lidí a jen malá část z nich jde do práce. Za úkol mají vypuštění posledních dvou sklářských van. Bohemia patří k zadlužené české sklářské skupině Bohemia Crystalex Trading, podobně jako několik dalších sklářských podniků. Vážná je také situace kolem majetkově spjaté společnosti Porcela Plus.

Se státní pomocí rozhodně nemohou počítat, řekl Radiožurnálu ministr financí Miroslav Kalousek. Situaci ve sklárnách a porcelánkách, po podání takzvaných insolvenčních návrhů, představí na dnešní tiskové konferenci zástupci odborového svazu.

Podle jeho předsedy Vladimíra Kubince je na programu několik témat: "Za prvé se chceme zamyslet nad příčinami, proč se to stalo. A také bychom rádi řekli svůj názor na to, kudy by mohla třeba aspoň částečně vést cesta z této situace ven tak, aby těch pracovních míst z hlediska ohrožení nebylo tolik."

Přehrát

00:00 / 00:00

S předsedou odborového svazu Vladimírem Kubincem jsme o situaci ve sklárnách hovořili i v Ranním interview Radiožurnálu.

Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme