Vévoda z Edinburghu mladým lidem pomáhá v přijetí na zahraniční univerzity

Mladí lidé, kteří se chtějí rychleji naučit cizí jazyk, nebo třeba vyniknout ve sportu, se mohou přihlásit do vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ Edward předal v Černínském paláci vysvědčení 35 českým absolventům programu nadace vévody z Edinburghu. Právě ceremoniál se stal jedním z hlavních důvodů cesty nejmladšího syna Alžběty II. do České republiky | Zdroj: ČTK

Zapojit se může kdokoli ve věku 14 až 24 let. Projekt je alternativou využití volného času. Účast v něm přináší absolventům výhody v přijímacím řízení na zahraniční univerzity.

„Řekl jsem si, že si zlepším angličtinu, abych mohl studovat na anglické univerzitě,“ vysvětluje Petr, jeden z absolventů, proč se rozhodl do programu zapojit.

„Britská univerzita to akceptovala, že tam zájem o jazyky opravdu je,“ dodává.

Závěrečný certifikát je dokladem o tom, že mladý člověk má za sebou poctivou práci na rozvoji vlastních dovedností.

„My dáváme mladým lidem výzvu. Říkáme jim, využijte svůj čas smysluplně, starejte se o sebe a současně se starejte o svoje okolí,“ popisuje program ředitel české pobočky Ondřej Lochmann.

Program založil v roce 1956 princ Philips, manžel britské královny. V tradici pokračuje jejich syn, princ Edward, který za účast ocenil 35 českých studentů.

Klára Bílá, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme