Vězeň měl dostat pod stromeček amfetamin

Drogu amfetamin objevil zaměstnanec liberecké věznice v balíčku pro šestatřicetiletého vězně. Našel ji včera před polednem v kartáči na vlasy. Podle mluvčího věznice Václava Mitáše měl kartáč nezvyklou úpravu a droga se skrývala pod gumovou částí kartáče v igelitovém sáčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kokain | Foto: Netstof

Odesílatel vložil drogu do igelitového sáčku, který schoval do gumové části kartáče na vlasy a přidal do vánočního balíčku. Dozorcům se ale kartáč zdál podezřelý a drogu v něm skutečně objevili. K bílému prášku bylo dokonce přiloženo upozornění: Amfetamin, nesmí se zahřívat.

Drogové zásilky do vězení nejsou nic výjimečného. Ve věznici v Liberci objevili letos strážní také marihuanu, kterou se jednomu z obviněných mužů pokoušel propašovat jeden z jeho známých. Tehdy ukryl droga ve hřbetu knihy. a v sousedním Jablonci nad Nisou pantofli s dvěma gramy pervitinu v podrážce.

Za nedovolenou výrobu a držení psychotropních, omamných látek a jedů hrozí vězňům nebo jejich komplicům až pět let vězení.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme