Vězeň měl dostat pod stromeček amfetamin

Drogu amfetamin objevil zaměstnanec liberecké věznice v balíčku pro šestatřicetiletého vězně. Našel ji včera před polednem v kartáči na vlasy. Podle mluvčího věznice Václava Mitáše měl kartáč nezvyklou úpravu a droga se skrývala pod gumovou částí kartáče v igelitovém sáčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kokain | Foto: Netstof

Odesílatel vložil drogu do igelitového sáčku, který schoval do gumové části kartáče na vlasy a přidal do vánočního balíčku. Dozorcům se ale kartáč zdál podezřelý a drogu v něm skutečně objevili. K bílému prášku bylo dokonce přiloženo upozornění: Amfetamin, nesmí se zahřívat.

Drogové zásilky do vězení nejsou nic výjimečného. Ve věznici v Liberci objevili letos strážní také marihuanu, kterou se jednomu z obviněných mužů pokoušel propašovat jeden z jeho známých. Tehdy ukryl droga ve hřbetu knihy. a v sousedním Jablonci nad Nisou pantofli s dvěma gramy pervitinu v podrážce.

Za nedovolenou výrobu a držení psychotropních, omamných látek a jedů hrozí vězňům nebo jejich komplicům až pět let vězení.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme