Vězeň zachránil v Příbrami ženu, která zkolabovala v práci. Za příkladný čin ho čeká odměna

Příbramský vězeň zachránil ženu, která prodělala rozsáhlý infarkt. Ženu našel na zemi v místě, kam docházel z káznice pracovat. „Ležela na podlaze a nereagovala. Věděl jsem, že je zle,“ řekl odsouzený podle vězeňské služby, která o případu informovala. Za záchranu ženy Ondřeje čeká odměna od ředitele věznice.

Příbram Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odsouzený Ondřej (vězeňská služba bližší informace o jeho identitě nesdělila – pozn. red.) ženu zachránil minulý týden. „Ráno na pracovišti zkolabovala paní, která zde pracuje. Zkontroloval jsem životní funkce a věděl, že je zle. Začal jsem neprodleně s masáží srdce,“ řekl podle tiskové zprávy vězeňské služby.

Příbramský vězeň s masáží srdce pokračoval až do příjezdu záchranné služby. „Dělal jsem to, co mi po telefonu radila paní ze záchranky,“ popsal. V tu chvíli ještě nevěděl, co přesně se ženě stalo.

Muž, který zachránil 50 lidí: Řídit autobus bylo mým snem, ale tohle jsem nečekal

Číst článek

„Později jsem se dozvěděl, že prodělala rozsáhlý infarkt a já přispěl k záchraně jejího života,“ dodal Ondřej. Žena je nyní po operaci a žije.

Podle vězeňské služby odsouzený v krizové chvíli jednal pohotově a morálně správně. I proto ho čeká za záchranu ženy odměna. O její konkrétní podobě rozhodne ředitel příbramské věznice.

Na odměnu odsouzeného za „příkladný čin“ nárok pamatuje přímo zákon o výkonu trestu odnětí svobody. Ředitel věznice takovému vězni může například prodloužit návštěvní hodiny nebo ho peněžitě odměnit do výše 1000 korun. V krajních případech může odsouzenému dokonce přerušit výkon trestu.

V případě Ondřeje vězeňská služba na dotaz iROZHLAS.cz podobu odměny konkretizovat nechtěla.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme