Zneužíval dívky ze školek s vědomím jedné z matek. Pedofilovi navrhují 12 let vězení

Státní zástupkyně ve čtvrtek u pražského městského soudu navrhla dvanáctiletý trest vězení Petru Dostálovi, který podle obžaloby zneužíval a znásilňoval malé dívky z pražských mateřských škol. Osmileté vězení pak požadovala pro matku nyní devítileté holčičky, se kterou měl muž dlouhodobý sexuální vztah. Žena to údajně věděla, ale nechávala s Dostálem dceru i přes noc. Muž se k zneužívání přiznal, žena se podle svých slov nechala zmanipulovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muži hrozí za znásilnění, kterým podle obžaloby způsobil těžkou újmu na zdraví, pět až 12 let vězení. (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

O Dostálově vině není podle žalobkyně pochyb. V jeho bytě se našly pornografické záznamy jeho jednání. „Jedinou polehčující okolností pro obžalovaného je lítost a spolupráce s policií. Vzhledem k četnosti a charakteru jeho činnosti se ale domnívám, že je na místě trest na samotné horní hranici trestní sazby,“ uvedla státní zástupkyně.

Učitel tance se u soudu přiznal ke zneužívání dívek v předškolním věku. Sám se nazval ‚pedokrálem‘

Číst článek

Muži hrozí za znásilnění, kterým podle obžaloby způsobil těžkou újmu na zdraví, pět až 12 let vězení. Soud by měl podle závěrečného návrhu žalobkyně uložit Dostálovi také sexuologickou léčbu a zákaz pracovat s dětmi.

Obžaloba tvrdí, že Dostál v letech 2015 a 2016 zneužil deset holčiček v sedmi různých pražských školkách, jedenáctou pak na letním tanečním soustředění u Strakonic. Dívky údajně před skrytou kamerou líbal, hladil, držel za hýždě a prováděl kopulační pohyby.

U tří holčiček podle obžaloby zašel ještě dál. Dvěma prý ve svém pokoji na tanečním soustředění prováděl orální sex. Se třetí chodil do restaurací, kde vystupovali jako zamilovaný pár, drželi se za ruce, líbali se a Dostál dívenku oslovoval „královno“, zatímco ona jeho „králi“.

'Splnil se mi sen'

„Od malička jsem pedofil, uvědomuji si to,“ prohlásil ve čtvrtek Dostál. Svůj partnerský vztah s tehdy šestiletou až osmiletou holčičkou ale u soudu obhajoval. Nikdy prý dívku k ničemu nenutil, milovali se. „Splnil se mi sen. Našel jsem si ideální partnerku,“ prohlásil. Dívce prý nezpůsobil trauma on, ale policisté, státní zastupitelství a média. Dodal, že ponechá na soudu, jak ho potrestá.

Matka dlouhodobě zneužívané dívky čelí obžalobě z trestného činu obchodování s lidmi, za který hrozí osm až 15 let vězení. Státní zástupkyně navrhla uložit ženě trest na spodní hranici trestní sazby, nikoli však mírnější.

„Holčička má podle znalců trvalé psychické poškození,“ uvedla. Matka tvrdí, že Dostálovi uvěřila, že s její dcerou neprovádí nic špatného. Její právník v závěrečné řeči navrhl, aby soud ženu potrestal podmíněným trestem, protože holčička matku potřebuje. „Prosím o shovívavé a moudré rozhodnutí soudu,“ prohlásil.

Policie Dostála zadržela loni v dubnu. Podle Mladé fronty Dnes, která následně informovala o mužově obvinění, si jeho nevhodného chování k malé dívce všimla žena v restauraci v Lysé nad Labem. Mužovo počínání si natočila na mobilní telefon a záběry předala policistům, kteří později v Dostálově počítači nalezli videa a fotografie jeho svěřenkyň z mateřských školek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme