Vězeňská služba hledá více než 800 nových zaměstnanců. Chybí dozorci nebo psychologové

Českým věznicím chybí zaměstnanci. V současnosti Vězeňská služba hledá víc než 800 lidí. Celkem by u ní mělo být skoro 12 tisíc pracovníků. Ve věznicích nechybí jen dozorci, ale třeba i psychologové, vychovatelé, lékaři nebo zdravotní sestry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice v Plzni na Borech | Foto: Monika Červená

„Nedostatek vnímáme na pozicích kvalifikovaných výchovných specialistů, jako jsou vychovatelé, psychologové nebo speciální pedagogové. Dlouhodobý problém je i nedostatek lékařů a zdravotních sester. V každé věznici se to ale může lišit. Pociťují to především pražské věznice,“ říká mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová.

O práci u Vězeňské služby lidé často nemají zájem kvůli nízkým platům. Třeba ve věznici v Rapoticích na Třebíčsku teď do plného stavu chybí 15 dozorců.

„Soukromá sféra se vzdaluje nástupními platy od platů začínajících příslušníků,“ říká mluvčí rapotické věznice Jan Doležal.

Platy dozorců i dalších zaměstnanců bezpečnostních složek ale od července vzrostou.

„Ministr financí s ministrem vnitra se dohodli na zvýšení platů příslušníkům bezpečnostních sborů o deset procent a to vnímáme jako jeden z kroků ke zlepšení současné situace,“ dodává Kučerová.

Podle ní je teď počet chybějících dozorců tak vysoký taky proto, že u Vězeňské služby na začátku roku vzniklo skoro 500 nových pracovních míst.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme