Vězeňská služba v koncích. Smíchovské vražedkyni nemůže poskytnout sexuologickou léčbu

Vězeňská služba nemůže beze zbytku vykonat rozsudek nad vražedkyní ze Smíchova. Michelle Sudků má totiž podle verdiktu podstoupit ústavní sexuologické léčení. Pro to ale nemají vězeňská zdravotnická zařízení akreditaci, informoval server Seznam Zprávy. Sudků má strávit za mřížemi 30 let.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočnice ze Smíchova je obžalovamná z vraždy a pokusu o vraždu. | Foto: Filip Jandourek

Michelle Sudků uložil soud za ubodání zákaznice v pražském nákupním centru a pokus o vraždu dívky v kavárně na Újezdě kromě vězení také ústavní psychiatrické a sexuologické léčení.

'Doživotí by bylo příliš přísné,' píše soudce, který poslal vražedkyni Sudků na 30 let za mříže

Číst článek

Vězeňská zdravotnická zařízení ale podle serveru Seznam Zprávy nemají pro sexuologickou léčbu žen akreditaci. Odsouzené ženě proto místo ústavní péče zatím poskytuje péči jen ambulantní. Za vražedkyní tedy do vězení musí docházet lékař.

Vězeňská služba už o problému informovala pražský městský soud, který v případu rozhodoval. A požádala ho o stanovisko, jak situaci vyřešit. „V této věci jednáme, zatím nemáme nové informace," řekla mluvčí městského soudu Markéta Puci.

Předseda trestního senátu Stanislav Králík, který ženu odsoudil, konzultuje podle serveru věc s dalšími orgány.

Vražedkyně ze Smíchova dostala 30 let vězení. Přirovnala se k Hepnarové

Číst článek

Sudků loni v červenci poté, co byla propuštěna z psychiatrické nemocnice v Bohnicích, ubodala zákaznici obchodního centra na pražském Smíchově. Podle verdiktu se chtěla lékařům pomstít za to, že ji z léčebny propustili a zajistit si další pobyt v zařízení.

V Bohnicích byla Sudků proto, že se o dva týdny dříve pokusila uškrtit dívku v kavárně na Újezdě. Za oba brutální útoky ji soud letos v březnu poslal na 30 let do vězení.

Kvůli incidentu jsou obžalováni dva policisté, kteří proti ženě zasahovali. Soud jim chtěl původně trestním příkazem uložit podmíněné tresty, státní zastupitelství ale podalo proti rozhodnutí odpor. Hlavní líčení je nařízeno na 14. června.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme