Vězni by mohli mít více práv, ale také povinností. Návrh prošel vládou

Ušetřit peníze a zvýšit bezpečnost ve věznicích mají změny, které dnes schválila vláda. Některá pravidla, která v současné době upřesňuje pouze vyhláška, by se stala nově součástí zákonů. Jedná se třeba o zákaz používání mobilních telefonů ve věznicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení (ilustrační foto) | Foto: Vězeňská služba ČR

Série novel, které přesně definují práva a povinnosti vězňů, vychází z praktických potřeb vězeňské služby a z jejích zkušeností.

„Výslovně se například zakazuje užívání vlastního mobilního telefonu, ale i jeho pouhé držení, totéž platí o finanční hotovosti. Omezuje se možnost žádat o přemístění do jiné věznice, nejdříve po uplynutí tří měsíců,“ vypočítává první náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák.

Zavádí se také speciální kategorie velmi nebezpečných odsouzených. Ty bude moci vězeňská služba umístit na delší dobu do oddělení se zesíleným stavebně technickým zabezpečením, a to i opakovaně.

„Cílem jsou maximální ekonomické úspory, taktéž s tím souvisí snaha po zvýšení bezpečnosti v českých věznicích. Dochází taktéž k rozšíření povinností a přesnější konkretizaci práv odsouzených,“ dodává Volák.

Petr Medek, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme