Vězni ve Vinařicích se vzbouřili

Noční nepokoje ve věznici Vinařice na Kladensku způsobil pravděpodobně míček naplněný drogou. Do věznice ho vhodil neznámý člověk jednomu odsouzenému, kterého vězeňská služba ihned ubytovala samostatně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčího vězeňské služby Jana Sochůrka při tom vydával takové zvuky, že si ostatní vězni mysleli, že je dozorci bit a mučen. Asi 100 vězňů potom křikem z oken a vyhazováním drobných předmětů protestovali proti domnělému násilí proti 32letému vězni z jejich ubytovny. Když se ujistili, že se nic nedělo, nastoupili na snídani, do práce atd.

Spoluvězni se ale domnívali, že dozorci použili násilí a tak začali protestovat. Křičeli a vyhazovali věci z oken. Podle Sochůrka se situace uklidnila zhruba po dvou hodinách a problémy nejsou ani nyní.

Ve Vinařicích začala už loni v lednu vzpoura vězňů, která na celý týden zasáhla téměř polovinu českých věznic. Odsouzení i obvinění během nepokojů protestovali hladovkou a ničením vybavení proti novele zákona o výkonu trestu a upozorňovali na přeplněnost věznic a špatné sociální podmínky. Potvrdil to Českému rozhlas 1 - Radiožurnálu ředitel věznice ve Vinařicích Bohdan Vrba.

Ve Vinařicích dochází k podobným projevům často, Sochůrek si ale nemyslí, že by šlo o problematickou věznici. Je to snad spíš charakterem věznice, protože jsou tam muži, kteří mají nařízen dozor a ostrahu.

Markéta Kaclová, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme