Za organizaci vzpoury hrozí vězňům dalších deset let za mřížemi. Páteční protest na Mostecku řeší policie

Policie zahájí trestní řízení s organizátory protestu ve věznici v Bělušicích na Mostecku. Podezřelí jsou ze spáchání zločinu vzpoura vězňů a může jim hrozit dalších deset let za mřížemi. Páteční protesty vězňů vyvolaly podle Vězeňské služby ČR nepodložené informace o nemoci covid-19.

Bělušice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Páteční protesty ve věznici se podařilo uklidnit bez nutného zásahu. (ilustrační foto) | Foto: Václav Štefan | Zdroj: Český rozhlas

Oznámení o zahájení trestního řízení vydala policie v neděli dopoledne na twitterovém účtu. Uvedla, že vzhledem k tomu, že je na počátku šetření, nebude sdělovat bližší informace.

V souvislosti s nepokoji ve věznici v Bělušicích jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vzpoura vězňů. Organizátorům hrozí dalších 10 let za mřížemi. Vzhledem k tomu, že jsme na počátku šetření nebudeme sdělovat bližší informace. #policieulk

10:06 – 01. 11. 2020

10 215

Páteční protesty ve věznici se podařilo uklidnit bez nutného zásahu. Mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová dodala, že z taktických a bezpečnostních důvodů nebude sdělovat podrobnosti o tom, jak vzpoura vypadala.

Věznice koronavirus v Česku zasáhl jen minimálně. Z celkového počtu 19 tisíc vězňů je podle mluvčí jen 19 osob nakažených. Konkrétně v Bělušisích je pouze jeden nemocný.  „Není žádný racionální důvod k nepokojům, máme přijatá účinná opatření a naše jednotky jsou v pohotovosti,“ doplnila mluvčí.

Preventivní restriktivní opatření se dotkla i vězeňských zařízení, kdy od 23. října nesmí přicházet návštěvy. Vládní opatření zde platí do konce nouzového stavu.

ban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme