Vězňové budou pomáhat při odklízení přírodních katastrof

Přírodní pohromy budou do budoucna likvidovat vězni. Upozornil na to deníku Právo, podle kterého generální ředitel Vězeňské služby Luděk Kula minulý měsíc schválil vznik speciálních pracovních čet, které budou při odstraňování následků přírodních katastrof pomáhat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodňové škody na Novojičínsku | Foto: Josef Gabzdyl

Nasadit je bude možné do 24 hodin kdekoli v republice. "Půjde především o vězně, kteří jsou v nejmírnějších typech věznic s dohledem a dozorem," upřesňuje tiskový mluvčí Vězeňské služby Robert Káčer.

Půjde tedy o vězně, kteří mají povolený volný pohyb a nepotřebují střežení. "Většinou jsou zavřeni za nedbalostní trestné činy a mají krátké tresty," dodává Káčer. Podle něj nejde o lidi, kteří by představovali nějaké nebezpečí.

Účast v pracovních skupinách bude dobrovolná. "Zájem ze strany vězňů je. Už teď se nám do čet vězni hlásí," uvedl mluvčí Vězeňské služby.

O vězeňské pracovní skupiny už projevili zájem i jednotlivé kraje. "Hejtmani se nám ozývají a ptají se na podrobnosti, a to jestli vězeňská služba sama zajistí dopravu, ubytování, stravování a vybavení odsouzených," popisuje Káčer.

Podle něj je projekt připravován delší dobu a vězni by tak mohli začít pomáhat okamžitě.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nových pracovních skupinách vězňů mluvil na Rádiu Česko mluvčí Vězeňské služby Robert Káčer.

Helena Berková, Naďa Bělovská, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme