Vicepremiér Jiří Čunek objasňoval ve sněmovně původ svých peněz

Předseda lidovců a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek dnes poprvé vysvětloval poslancům původ svých peněz. Ještě jako vsetínský starosta si totiž na účet uložil půl milionu korun, které jsou teď považovány za možný úplatek. Policie kvůli tomu také Senát požádala, aby Čunka zbavil imunity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Zdroj: ČTK

Jiří Čunek před poslanci znovu zopakoval, že peníze pocházejí z náhrady pojištění jeho vkladů z banky, která zkrachovala. Současně také popřel, že by měnil výpovědi týkající se původu peněz. Zdůraznil ale, že se jedná o záležitosti, které jsou 5 let staré.

"Ano, jsem tak hloupý, že nedokážu odpovědět na otázku, zda jsem se před pěti lety odpoledne setkal s někým, zvláště, když se jedná o skutečnost, která se nestala," řekl šéf lidovců a dodal. "Žádný úplatek, o kterém mluvíme, ani žádný jiný, jsem nevzal."

Opoziční poslance ale jeho vysvětlení neuspokojilo. A čím dál tím častěji se ozývají hlasy, aby Čunek odstoupil. Například od místopředsedy ČSSD Bohuslava Sobotky: "Pokud pan Čunek nebude schopen odpovědět na zcela všechny otázky, tak si myslím, že by měl raději z této funkce odstoupit."

Předseda vlády Mirek Topolánek ale zatím za svým vicepremiérem stojí. "Kdyby se ten problém týkal bezprostředně činnosti pana Čunka ve vládě, tak bych tak smířlivý nebyl." Pokud by se ale nesrovnalosti v Čunkových financích potvrdily, je přesvědčen, že šéf lidovců sám ví, co má udělat.

Kauza Jiřího Čunka se bude nejspíš ve sněmovně řešit ještě ve středu. Je totiž na programu mimořádné schůze, kterou iniciovala ČSSD.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme