Vichřice Emma poničila ve státních lesích třetinu toho, co Kyrill

Jeden a tři čtvrtě milionu metrů krychlových dřeva poničila vichřice Emma - takové škody spočítali ve státním podniku Lesy České republiky. Škody tak jsou třetinové oproti těm, které loni napáchal orkán Kyrill. Lesům České republiky patří polovina porostů v zemi. Firmy už v postižených lesích naplno těží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odstraňování škod po vichřici | Zdroj: ČTK

Podnik by chtěl kalamitu zvládnout do léta. Do lesů by ale lidé neměli chodit - zákaz už vydali například ve Vsetíně. Totéž platí pro parky - jen v turnovských padlo 50 stromů. "Policie tam zase šla dát ty různé pásky a výstražné cedule, aby tam lidé nechodili," říká starostka Turnova Hana Maierová.

Víkendovou vichřici Emmu zahrnou do ztrát i vodohospodáři. Například První Jihočeská Vodárenská Společnost musela v místech, kde nešel proud, nasadit cisterny. Podle mluvčí Jitky Kramářové ale bylo vše bez problémů. "Jednalo se pouze o ulice nebo jejich části, případně velmi malé oblasti."

Vichřice Emma má o jednu oběť méně, než se dosud uvádělo. Pitva ukázala, že sedmasedmdesátiletý farář ze Sadské na Nymbursku zemřel na infarkt.

Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme