Vichřice Herwart má v Česku další oběť. Zemřel muž z Bělé pod Bezdězem, na kterého spadl strom

Nedělní vichřice v Česku má třetí oběť. Muž z Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku zemřel v nemocnici na následky zranění poté, co na něj v neděli odpoledne spadl strom. Ten byl zřejmě vyvrácený silným větrem. Muž je tak už třetí obětí silné vichřice, která se v neděli prohnala Českem a dalšími zeměmi.

Sledujeme online Praha/Mladá Boleslav (Aktualizováno: 20:26 30. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Muž utrpěl vážná mnohočetná poranění, byl přímo ohrožen na životě," řekla v pondělí odpoledne mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Záchranná služba muže po nezbytném ošetření na místě, připojení na umělou plicní ventilaci a dalších nezbytných úkonech přepravila letecky do liberecké nemocnice. Tam ale muž zemřel, což potvrdil mluvčí liberecké nemocnice Václav Řičář. Podle něj byl pacient přijat v kritickém stavu.

Neštěstí se podle mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Novákové stalo v neděli v Papírenské ulici okolo 14.30. Osmapadesátiletý muž místem procházel. Šetřením na místě nebylo zjištěno cizí zavinění," uvedla mluvčí.

Silný vítr tak má v ČR na svědomí tři lidské životy. Kromě případu z Bělé pod Bezdězem zemřela v neděli u obce Stařeč na Třebíčsku mladá žena, na niž také spadl strom, a v Jičíně rovněž v neděli a rovněž v důsledku pádu stromu třiaosmdesátiletý muž. Kvůli tomuto úmrtí nechá jičínská radnice přezkoumat stav veškerých dřevin na exponovaných místech.

Nedělní vichřice byla nejničivější za deset let, v Krkonoších naměřili 182 km/h

Číst článek

Nedělní vichřice, která řádila v celém středoevropském regionu, zabila tři lidi také v Německu. Polsko má dva mrtvé.

Problémy na tratích

Kromě tří obětí na životech řádění živlu způsobilo i další škody. Vítr například vyřadil z provozu železniční tratě. Stále proto nejezdí vlaky na více než 20 úsecích regionálních tratí. Jde většinou o horské a podhorské oblasti Libereckého kraje a Krušných hor, ale také jižní Čechy a Vysočinu.

Problémy jsou i s dodávkami elektrické energie, ještě v pondělí ráno bylo bez proudu 120 tisíc odběratelů energetické společnosti ČEZ. Po poledni hlásilo výpadek proudu ještě 80 tisíc lidí. Kalamitní stav trvá v Libereckém a Ústeckém kraji.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme