Vichřice má v Česku už čtvrtou oběť. V neděli na Benešovsku zemřel houbař, spadl na něj strom

Vichřice, která o víkendu zasáhla Česku republiku, má už čtvrtou oběť. V neděli odpoledne u Veliše na Benešovsku zemřel osmdesátiletý houbař, na něhož spadl v lese strom. Ten zřejmě vyvrátil silný vítr. Muž byl na místě mrtvý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silný vítr doprovázený deštěm se v neděli v ranních hodinách přehnal i přes Hradec Králové. Na snímku jsou spadlé stromy v městské části Slezské předměstí. | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

„Lékař záchranné služby byl na místo přivolán kvůli ohledání těla zemřelého," řekla v úterý dopoledne mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Muž se v neděli kolem poledne vydal ven se svým psem, a to i přes varování meteorologů před nebezpečným větrem a hrozícím pádem stromů.

Na místo neštěstí policisté vyjížděli kolem 16.00, při vyšetřování nezjistili cizí zavinění. „Byla nařízena zdravotní pitva," uvedla k případu policejní mluvčí Monika Schindlová.

Kromě případu z Benešovska padající stromy zabíjely i v Bělé pod Bezdězem či ve Starči na Třebíčsku, kde zahynula žena. První hlášenou obětí silného větru pak byl muž z Jičína.

Vichřice Herwart má v Česku další oběť. Zemřel muž z Bělé pod Bezdězem, na kterého spadl strom

Číst článek

Vichřice Herwart se v neděli prohnala celou střední Evropou a zabíjela například i v Německu nebo Polsku. 

Kromě tří obětí na životech v Česku řádění živlu způsobilo i další škody. Vítr například vyřadil z provozu železniční tratě. Vlaky nejezdily na více než 20 úsecích regionálních tratí. Šlo většinou o horské a podhorské oblasti Libereckého kraje a Krušných hor, ale také jižní Čechy a Vysočinu.

Problémy byly i s dodávkami elektrické energie, ještě v pondělí ráno bylo bez proudu 120 tisíc odběratelů energetické společnosti ČEZ. Po poledni hlásilo výpadek proudu ještě 80 tisíc lidí. Kalamitní stav celé pondělí trval v Libereckém a Ústeckém kraji.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme