Vichřice na severu Moravy lámala stromy a komplikovala dopravu

Hasiči v Moravskoslezském kraji mají plné ruce práce s odstraňováním následků noční a ranní vichřice. Zasahují hlavně u spadlých stromů, které poničily řadu budov a komplikovaly dopravu. Několik stovek domácností zůstalo bez elektřiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vichřice | Foto: Alena Palečková

Vichřice zasáhla sever Moravy a Slezsko v době mezi úterní půlnocí a dnešním ránem. Motorové pily hasičů teď jedou na plný výkon. Spadlé stromy byly důvodem čtyřiceti výjezdů do terénu, nejvíce v oblasti Beskyd.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm a v Kunčicích pod Ondřejníkem vichřice strhla střechy dvou rodinných domů. V Třinci-Oldřichovicích poškodila autobusovou zastávku a v Opavě telefonní vedení.

V Ostravě stromy spadlé do kolejiště zastavily provoz tramvajové linky číslo 5, kmeny navíc poškodily trolejové vedení. Problémy byly i na železničních tratích v oblasti Štramberku, Veřovic a Frýdlantu nad Ostravicí.

"Vlaky v některých případech stačily ubrzdit, v některých případech došlo k lehkému kontaktu soupravy a stromů. Nikomu se nic nestalo a nedošlo ani k hmotným škodám," řekl Radiožurnálu mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Podle něj už jsou teď všechny tratě v Moravskoslezském kraji průjezdné, některé spoje ale mají stále zpoždění.

Energetici zaznamenali asi šest poruch na vysokém napětí. Na Novojičínsku, Bruntálsku a Frýdecko-Místecku kvůli tomu zůstalo několik stovek domácností na hodiny bez elektřiny. Ještě v 11 hodin byly dodávky přerušeny v Odrách a Studénce na Novojičínsku. Vítr v regionu postupně slábne.

Michal Svatoš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme