VIDEO: 20 kilometrů kličkoval po dálnici, pak naboural. Řidiče kamionu obvinili z obecného ohrožení

Silně opilý řidič nákladního auta, který havaroval v pátek na dálnici D46 u Prostějova, byl obviněn z obecného ohrožení. Hrozí muži až osm let vězení, řekl mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Prostějov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle policistů nehodě předcházela téměř dvacetikilometrové jízda z Tovačova na Přerovsku, řidič jel s více než třemi promile alkoholu. Na nebezpečnou jízdu upozorňovali na tísňové lince svědci, podle policie mohl ohrozit chodce i další řidiče, žádají proto o pomoc přímé svědky.

Po havárii osmačtyřicetiletému řidiči, který sjel s nákladním autem do příkopu, policisté naměřili 3,2 promile alkoholu v dechu. Nehodu policisté původně vyšetřovali pro podezření z ohrožení pod vlivem návykových látek, za což muži hrozil maximálně tříletý trest.

Nakonec byl řidič obviněn podle mnohem přísnější právní kvalifikace, a to z obecného ohrožení. „Za ten obviněnému muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na tři léta až osm let,“ uvedl policejní mluvčí.

Policie žádá o pomoc

Případní svědci, kteří by mohli poskytnout policii informace o jízdě opilého řidiče, se mohou obrátit přímo na územní odbor prostějovské policie, na telefonní čísla 974 781 320 či 974 781 457, případně na linku 158.

Opilý řidič jel s nákladním autem podle policie v pátek mezi 06:00 a 07:00 na trase Tovačov, Hrubčice, Bedihošť a poté přes prostějovské ulice Kojetínskou, Kralickou a Dolní. Poté najel na dálnici D46, kde po ujetí zhruba čtyř kilometrů havaroval.

„V tuto chvíli mají policisté řadu svědectví o nebezpečné jízdě nákladního automobilu po uvedené trase, přesto by přivítali jakékoli další informace. Například nedaleko autobusové zastávky v Kojetínské ulici v Prostějově měl nákladní automobil ohrozit přecházející nezjištěnou ženu s berlí,“ uvedl policejní mluvčí. I její svědectví by policie přivítala.

Řidič nákladní soupravy Volvo poté havaroval krátce před sedmou na 20. kilometru dálnice D46 ve směru na Vyškov. Na přívěsu měl naložené betonové panely, které se po převrácení vozu na bok vysypaly. Nikdo nebyl zraněn, při havárii však auto poškodilo svodidla v délce 60 metrů. Škoda byla vyčíslena na 800 000 korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme