VIDEO: Agresivní řidič donutil v tunelu na dálnici zastavit jiné auto, hrozí mu osm roků vězení

Policisté obvinili z vydírání agresivního řidiče, který předloni v létě donutil zastavit v tunelu na dálnici u Klimkovic nedaleko Ostravy jiné auto. Zastavil před ním přes oba pruhy. Vůz s mladou rodinou vracející se z dovolené si ale spletl s jiným autem, které pronásledoval už od polských hranic. Policie řidiče našla a obvinila z vydírání, hrozí mu až osm let vězení.

Klimkovice (Ostravsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodina z Brněnska se vracela v srpnu 2016 z dovolené. Už po průjezdu česko-polskou hranicí si řidič všiml jiného vozu, který se na ně tlačil a jeho řidič jej problikával.

„Po nějaké době se ale auto ztratilo řidiči z dohledu. Pokračoval proto v cestě po dálnici směrem na Brno,“ řekl mluvčí. Dodala, že před tunelem u Klimkovic je vůz znovu předjel a začal vybržďovat.

Automobil, ve kterém s mladými rodiči cestovalo čtyřleté dítě, pak v tunelu donutil zastavit, když auto postavil šikmo přes oba pruhy. „Pak agresivní řidič s auta vystoupil a začal zastavený automobil obcházet. Toho využil jeho řidič. Znovu se rozjel, překážku objel a zamířil na nejbližší policejní služebnu, kde vše nahlásil,“ řekla Sikorová.

Dodala, že krátce po tom, co auto z místa odjelo, projel tunelem nákladní automobil.

Policisté zjistili, že vůz zastavil čtyřiačtyřicetiletý muž z České republiky. „Vozidlo si ale vybral omylem. Automobil, který pronásledoval původně, se mu ztratil z dohledu a toto vozidlo zaměnil s dříve pronásledovaným. Kriminalisté jej v těchto dnech obvinili z vydírání. Ve vězení může strávit až osm let,“ zakončila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme