VIDEO: Kamera zachytila napadení muže medvědicí. Strážnici si ho ale nevšimli

Deset minut sleduje kamera počínání opilého muže, který v úterý odpoledne přelezl do výběhu kladenských medvědic Marty a Míši. Zařízení je sice součástí kamerového systému, který čtyřiadvacet hodin sledují operátoři městské policie. Nikdo z nich si ho ale nevšiml. Zalarmovalo je až volání na tísňovou linku 112, na kterou se obrátila mužova přítelkyně.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medvěd hnedý (ilustrační foto) | Foto: bodsa/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

Medvědice Míša se ale v tu chvíli zakousla vetřelci do nohy a táhla ho před kotec. Šelma nakonec třicetiletého muže pustila.

Opilý muž vlezl ke kladenským medvědům. Samice se mu zakousla do nohy

Číst článek

S vážně poraněným lýtkem se pak sám znovu přehoupl přes zábrany. Záchranáři ho následně po ošetření převezli do nemocnice.

Ředitel Městské policie Kladno Stanislav Procházka Českému rozhlasu Region potvrdil, že kamera v zámecké zahradě je součástí systému, nad kterým jeho lidé dohlížejí.

„Pravdou je, že pokud máte pět nebo deset kamer, a my jich máme čtyřicet, tak nejste schopni všechny odsledovat. Bohužel ten člověk tam vlezl na místě, kde nezpůsobil poplach, a operátor zareagoval až tehdy, kdy zřejmě jeho přítelkyně nebo manželka informovala na 112, že její přítel vlezl do medvědária,″ uvedl Procházka.

I když je chyba na straně muže, zvažuje Kladno další ochranu výběhu medvědic. Chce zvýšit v medvědáriu plot.

„Za šestnáct let, co šelmy v Kladně žijí, se nic podobného nestalo,″ poznamenal kladenský primátor Milan Volf z Volby pro Kladno.

Policie incident posoudila jako přestupek proti veřejnému pořádku a předá ho přestupkové komisi magistrátu.

Do Kladna se medvědice Marta a Míša dostaly v roce 2001, předtím je na parkovišti u Moravských Budějovic zanechal ukrajinský cirkus. Než se jich ujal kladenský magistrát, prožily dlouhé dny v těsných klecích.

Kateřina Havránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme