VIDEO: Na pražském Majálesu těžkooděnec udeřil muže obuškem. Jeho jednání prošetřuje policie

Při sobotním festivalu Majáles v Praze policista na koni udeřil muže do hlavy obuškem. Na sociální síti X se v pondělí odpoledne objevilo video, které potyčku zachytilo. Jednání policisty již prošetřuje odbor vnitřní kontroly, potvrdil serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Stalo se tak po skončení akce, kdy pořadatelům došla hotovost a přestali vracet zálohy na kelímky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odbor vnitřní kontroly v pondělí začal prošetřovat jednání policisty, který udeřil obuškem muže do hlavy při sobotním pražském festivalu Majáles. 

„Odbor vnitřní kontroly prověřuje jednání policisty na koni zachyceného na videu, které koluje po sociálních sítích. Mimo jiné se zabývá i tím, co na videu není vidět, tedy skutečností, kdy lidé tahali za uzdu koně. Vyhodnocujeme i přiměřenost použití donucovacích postředků,“ řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Potyčka vznikla po skončení akce kvůli tomu, že při sobotní akci pořadatelům na stáncích došla hotovost a přestali vracet zálohu za kelímky od pití. Lidé se začali bouřit a vyžadovali zálohu zpátky.

„Dav je tam začal kropit kelímky a skandovat ‚My chceme prachy‘. Kropili je solidně. Pak na ně narvali stoly, security údajně utekla,“ řekl CNN Prima News jeden z přítomných, Michael Strnad.

Poté, co lidé začali být agresivní, nastoupili těžkooděnci. „Při tomto incidentu museli zasáhnout policisté z pořádkové jednotky a kolegové na koních, kteří rozbouřený dav uklidnili,“ dodal Rybanský.

Organizátoři akce jsou za rychlou akci Police ČR vděční. Na sociální síti popsali, že ve skupině lidí, kteří se těsně před půlnocí snažili kelímky vrátit, bylo nemalé množství nepříčetných jedinců, kteří byli agresivní a začali na stan i obsluhu útočit, jak je vidět na videu na síti X. 

Klára Fišerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme