VIDEO: Předvolební Speciál Martina Veselovského na téma bezpečnost

Moderátor Martin Veselovský se ptal zástupců sedmi nejsilnějších stran na jejich názory na bezpečnostní situaci uvnitř České republiky, řešení problémů v některých regionech nebo na stav české policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského na téma bezpečnost | Foto: Filip Jandourek

Ze studia na Vinohradech se ve druhém devadesátiminutovém předvolebním speciálu představil Jeroným Tejc z ČSSD, Daniel Volák z ODS, Alexander Černý z KSČM, Zdeněk Bezecný z TOP 09, Martin Pecina ze SPOZ, Bronislav Schwarz z ANO a Ivan Gabal z KDU-ČSL.

Účastníci debaty se shodli se například na navýšení počtu policistů a personálním posílení obvodních oddělení v rizikových regionech, jako je Ostravsko nebo Ústecko. Lišili se ale v tom, kolik nových policistů bude třeba.

Jiné názory měli účastníci debaty i na otázku posluchače Radiožurnálu - na politický tlak na policii. Například podle občanského demokrata Daniela Voláka, prvního náměstka ministryně spravedlnosti, takový tlak už není.

„Pohybuji se dnes a denně v justičním a policejním prostředí a nikdo mě netahá za rukáv a neříká, že by policie byla pod politickým tlakem. Dotaz z mého pohledu jaksi není validní, není reálný pro tuto situaci. Nesetkávám se s tím v praxi,“ řekl Daniel Volák z ODS.

Bronislav Schwarz naopak řekl, že to tak funguje. „Zažil jsem to. Je to pravdivý dotaz. Myslím, že to funguje doposud. Své kolegy vidím - pokud udělají dobrý kus práce, třeba odhalí korupci v regionálním operačním programu, najednou stížnosti lidí vedou, že po nich ‚vyskakuje‘ generální inspekce,“ zdůraznil Schwarz z hnutí ANO.

Naopak stejný názor měli účastníci debaty na to, že je třeba omezit obchod s chudobou, například předražené ubytovny. Tam by všichni zastropovali výši příspěvku na bydlení podle cen v místě obvyklých.

Debaty se dle pravidel Českého rozhlasu účastní zástupci sedmi politických stran a hnutí, které v předvolebních průzkumech renomovaných agentur dosáhly minimálně 3,5 procenta voličské podpory.

Série předvolebních debat Českého rozhlasu pokračuje i příští týden, v úterý na téma kultura a církevní restituce, ve čtvrtek budou politici mluvit o rasismu a vztazích k menšinám.

Věra Pfeifferová, Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme