VIDEO: Předvolební Speciál Martina Veselovského na téma kultura

Mají se změnit podmínky církevních restitucí? I na tuto otázku odpovídali zástupci sedmi politických stran a hnutí v další ze série předvolebních debat Českého rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského o kultuře a církevních restitucích | Foto: Filip Jandourek

Zástupci ČSSD, KSČM, TOP 09, ANO 2011, ODS, KDU-ČSL a SPOZ by se debaty o změnách v zákoně o církevních restitucích ve sněmovně, pokud by se do ní dostali, zúčastnili. TOP 09, ODS a lidovci jen proto, aby stávající podobu normy hájili, sociální demokraté aby jednali o snížení finanční části vyrovnání a komunisté proto, aby celý zákon zpochybnili.


Případné jednání připustili i zástupci ANO 2011 a SPOZ. Martin Stropnický z ANO 2011 vyrovnání státu s církvemi chápe, forma je ale podle něj špatná a restituce přišly pozdě.

Radek Augustin ze SPOZ pokládá za největší přínos zákona to, že přinesl odluku církví od státu a jeho platnost by nezpochybňoval, když už o ní kladně rozhodl i ústavní soud.

Debaty se dle pravidel Českého rozhlasu účastní zástupci sedmi politických stran a hnutí, které v předvolebních průzkumech renomovaných agentur dosáhly minimálně 3,5 procenta voličské podpory.

Další předvolební speciál uslyšíte na Radiožurnálu ve čtvrtek 3. října. Mluvit se bude o rasismu a vztahu k menšinám.

Termíny předvolebních debat | Foto: ČTK

Martin Veselovský, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme