VIDEO: Předvolební Speciál Martina Veselovského s lídry politických stran a hnutí

Seriál předvolebních debat Českého rozhlasu pokračoval prvním speciálem, do kterého strany a hnutí vyslaly své lídry. Debaty se účastnil Martin Pecina ze SPOZ, Andrej Babiš z ANO 2011, Pavel Bělobrádek z KDU-ČSL, Miroslav Kalousek z TOP 09, Vojtěch Filip z KSČM, Miroslava Němcová z ODS a Lubomír Zaorálek z ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského na téma bezpečnost | Foto: Filip Jandourek

Témata, o nichž v první velké předvolební diskuzi Českého rozhlasu mluvili lídři politických stran a hnutí, byla osud dolu Paskov, budoucnost druhého pilíře důchodového spoření a veřejné zakázky v Česku. Shodu kandidáti nenašli ani na jednom.

Sociální demokraté, Strana práv občanů Zemanovci i komunisté by nejraději druhý pilíř úplně zrušili. Spoření na důchod u soukromých fondů mají za rizikové. ODS a TOP 09 jsou ostře proti a reformu penzijního systému hájí.

Spor spolu během debaty vedli například jednička SPOZ v Moravskoslezském kraji a ministr v demisi Martin Pecina a lídr ODS Miroslava Němcová.

Lídr hnutí ANO 2011 Andrej Babiš by druhý pilíř nechal. Šéf lidovců Pavel Bělobrádek pak prosazuje, aby do důchodového systému víc přispívali bezdětní.

Termíny předvolebních debat | Foto: Český rozhlas

Martin Veselovský, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme