VIDEO: Skupina sprejerů poškodila pražské metro. Cestující se s nimi porvali, policie po nich pátrá

Asi desítka sprejerů zaútočila v neděli večer na soupravu pražského metra. Na stanici Rajská zahrada posprejovali zakuklení muži okna vlaku zelenou a černou barvou. Někteří cestující se proti nim postavili a došlo k několika potyčkám. Případem se zabývá policie.

VIDEO Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle serveru Seznam Zprávy, který celý incident zachytil na video, nejprve organizovaná skupina zabránila vlaku metra v odjezdu. Potom jeden po druhém vytáhli spreje, rozmístili se pravidelně po celé délce soupravy a začali sprejovat.

Cestující z metra několikrát vystoupili a pokusili se sprejery zastavit, strkali do nich a pouštěli se s nimi do rvačky. Po desítkách vteřin skupina ze stanice metra utekla, jak je vidět na videu. Policie na místo vyrazila, sprejeři už ale byli pryč.

Karlův most někdo znovu posprejoval. Graffiti se objevilo u sochy sv. Jana Křtitele

Číst článek

„Na místo bylo vysláno několik hlídek, podezřelé se ale zatím nepodařilo nalézt,“ oznámila v neděli večer serveru Seznam Zprávy pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Situace se nezměnila ani v pondělí dopoledne. „V současné chvíli stále pátráme po podezřelých a vyhodnocujeme kamerové záznamy, vyjádřila se Siřišťová pro server iROZHLAS.cz.

Zároveň policie žádá o pomoc veřejnost. „Vyzýváme svědky, kteří na místě pořídili kamerové záznamy či fotografie podezřelých, jak při příchodu, tak při odchodu z vestibulu metra, aby se nám ozvali na linku 158, řekla pražská policejní mluvčí.

vis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme