Video z restaurace po 'střelbě' Konvičkovců: vyděšení lidé při útěku padali a shazovali nábytek

Martin Konvička, protiislámský aktivista, odmítá kritiku nedělní akce, při které na pražské Staroměstské náměstí vjel společně s dalšími účastníky převlečený za bojovníky takzvaného Islámského státu. Žádných vyděšených turistů si prý nevšiml. Provozovatel jedné z tamních restaurací ale v pondělí na facebooku zveřejnil několikavteřinové video zachycující v panice prchající lidi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpůrci islámu na Staroměstském náměstí v Praze sehráli scénku představující invazi Islámského státu, vyděsili tím kolemjdoucí | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

„Do naší restaurace v jeden okamžik vběhl vyděšený dav turistů, poráželi stoly, snažili se někde schovat. Ukrytí a vystrašení hosté po našem uklidnění, že jde prý o recesi, kroutili hlavou,“ napsal už v neděli na facebooku Tomáš Ságl z baru Kotleta na Staroměstském náměstí.

Jako důkaz pak v pondělí zveřejnil video z průmyslové kamery. Lidé na něm vbíhají zvenčí do restaurace. Někteří utíkají i po lavicích, shazují židle nebo padají.

„Už jsme nás chtěli té hrůzy ze včerejška v mysli zbavit a více se tím nezabývat. Nejde to však, poněvadž mimo silný prožitek a ostudu neustále vnímáme urážky vůči našim kolegům a náhodným svědkům, prý si vše vymysleli a lžou,“ uvádí Tomáš Ságl u videa.

Konvička v neděli přijel na Staroměstské náměstí na velbloudu. Následoval ho terénní vůz s muži v maskáčích a vlajkou takzvaného Islámského státu. Vykřikovali Alláhu akbar, tedy Bůh je veliký v arabštině, a simulovali střelbu.

Policie akci prošetřuje kvůli možnému výtržnictví, Strana zelených podala trestní oznámení. Čin zkritizovali i někteří politici, včetně pražské primátorky Adriany Krnáčové.

Český rozhlas, Marie Horňáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme