Video ze zásahu. Kamera brněnských strážníků natočila výbuch na univerzitě

Čtvrteční explozi tlakové lahve v dodávce na nádvoří brněnské Masarykovy univerzity nahrály kamery strážníků. Záznamové zařízení na uniformě hlídka městské policie spustila krátce před výbuchem.

Video Brno (Aktualizováno: 16:06 29. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strážníci si při kontrole v blízkosti rektorátu všimli hořícího automobilu a okamžitě s hasicím přístrojem v rukou vběhli do areálu, kde nejprve přes plochu dvora spatřili šestačtyřicetiletého dělníka. Pohyboval se v blízkosti auta, a proto na něj zavolali, aby se okamžitě vzdálil. Několik sekund nato došlo k výbuchu.

„Jeden člen hlídky se proto vydal do zadní části budovy, kde se mohli nacházet další lidé. Druhý hned po opětovném nahlédnutí do dvora uviděl krvácejícího muže poraněného střepinami na ruce a odvedl ho do bezpečí,“ popsal zásah strážníků mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Na rektorátu v Brně vybuchla v autě tlaková lahev. Dva lidé jsou zranění

Číst článek

Raněnému strážníci poskytovali první pomoc až do příjezdu sanitky a do ošetřování se výrazně zapojili i hasiči. Ti na místo dorazili na základě telefonátu vrátné z budovy rektorátu. Zakrváceného muže potom převezli zdravotníci do nemocnice společně s dalším raněným nalezeným v objektu.

Oba zranění dělníci jsou ve stabilizovaném stavu. Českému rozhlasu Brno to potvrdil mluvčí brněnské fakultní nemocnice Pavel Žára. „Jedná se o středně těžké až lehké zranění. Jeden pacient utrpěl tržnou ránu a je hospitalizován na traumatologii, druhý měl popáleninu a leží v tuto chvíli na klinice popálenin a rekonstrukční chirurgie ve Fakultní nemocnici Brno,“ řekl mluvčí.

Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška ve čtvrtek upřesnil, že v automobilu byly dvě kyslíkové lahve a vybuchla jedna z nich. Vůz začal po výbuchu hořet a podle mluvčího se vzňalo i sousední auto. Dodávka, jež explodovala, je naprosto zničená. Poškozena je i část vnitrobloku, například okna nebo fasády i další automobily.

Podle mluvčí univerzity Terezy Fojtové šlo o vůz firmy, která na budově opravuje výměníkovou stanici. Zraněni byli zaměstnanci firmy.

Tereza Kadrnožková, haf, Dominika Cardová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme