Video ze zásahu. Kamera brněnských strážníků natočila výbuch na univerzitě

Čtvrteční explozi tlakové lahve v dodávce na nádvoří brněnské Masarykovy univerzity nahrály kamery strážníků. Záznamové zařízení na uniformě hlídka městské policie spustila krátce před výbuchem.

Video Brno (Aktualizováno: 16:06 29. 9. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strážníci si při kontrole v blízkosti rektorátu všimli hořícího automobilu a okamžitě s hasicím přístrojem v rukou vběhli do areálu, kde nejprve přes plochu dvora spatřili šestačtyřicetiletého dělníka. Pohyboval se v blízkosti auta, a proto na něj zavolali, aby se okamžitě vzdálil. Několik sekund nato došlo k výbuchu.

„Jeden člen hlídky se proto vydal do zadní části budovy, kde se mohli nacházet další lidé. Druhý hned po opětovném nahlédnutí do dvora uviděl krvácejícího muže poraněného střepinami na ruce a odvedl ho do bezpečí,“ popsal zásah strážníků mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Na rektorátu v Brně vybuchla v autě tlaková lahev. Dva lidé jsou zranění

Číst článek

Raněnému strážníci poskytovali první pomoc až do příjezdu sanitky a do ošetřování se výrazně zapojili i hasiči. Ti na místo dorazili na základě telefonátu vrátné z budovy rektorátu. Zakrváceného muže potom převezli zdravotníci do nemocnice společně s dalším raněným nalezeným v objektu.

Oba zranění dělníci jsou ve stabilizovaném stavu. Českému rozhlasu Brno to potvrdil mluvčí brněnské fakultní nemocnice Pavel Žára. „Jedná se o středně těžké až lehké zranění. Jeden pacient utrpěl tržnou ránu a je hospitalizován na traumatologii, druhý měl popáleninu a leží v tuto chvíli na klinice popálenin a rekonstrukční chirurgie ve Fakultní nemocnici Brno,“ řekl mluvčí.

Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška ve čtvrtek upřesnil, že v automobilu byly dvě kyslíkové lahve a vybuchla jedna z nich. Vůz začal po výbuchu hořet a podle mluvčího se vzňalo i sousední auto. Dodávka, jež explodovala, je naprosto zničená. Poškozena je i část vnitrobloku, například okna nebo fasády i další automobily.

Podle mluvčí univerzity Terezy Fojtové šlo o vůz firmy, která na budově opravuje výměníkovou stanici. Zraněni byli zaměstnanci firmy.

Tereza Kadrnožková, haf, Dominika Cardová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme