Víkendový kongres bude stát ODS asi 4 miliony korun

Za víkendový kongres na brněnském výstavišti zaplatí ODS kolem čtyř milionů korun. Přípravy na dvoudenní jednání trvaly celý týden. V porovnání s předchozími kongresy provázela ten letošní mnohem přísnější bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

23. kongres ODS v Brně bude stát asi 4 miliony korun. 3. 11. 2012 | Zdroj: ČTK

Na přípravě kongresu se podle mluvčího strany Tomáše Bartovského podílelo 150 pracovníků.

„V tuto chvíli, tedy v průběhu kongresu, je tady zhruba sto až sto dvacet lidí, kteří se servisně starají o delegáty a hosty. Přijelo 600 delegátů, zhruba 300 hostů, akreditovaných novinářů máme 160, což je poměrně velké číslo. Ale je to i s těmi technickými profesemi, nejsou to pouze píšící novináři nebo kolegové z rozhlasu a televize,“ popsal Bartovský.

ODS si na brněnském výstavišti pronajala dvě haly a také autobusy, které sváží delegáty z hotelů. Ubytování si účastníci kongresu platí sami.

23. kongres ODS provází mnohem přísnější bezpečnostní opatření. Podle Bartovského je to mimo jiné reakce na nedávné napadení prezidenta Václava Klause.

„Co mohu sledovat, tak se bezpečnostní opatření zpřísnila v posledních měsících prakticky všude, je to cítit v poslanecké sněmovně, v senátu. Myslím si, že to je určitě reakce na situaci, která nastala v Chrastavě. My jsme s tím měli také zkušenost nedávno s panem Smetanou na hlavní kanceláři,“ řekl Bartovský.

Lucie Husárová 1, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme