Pervitin i extáze. Muž z Prachaticka přezdívaný Satan podle policie ve velkém obchodoval s drogami

Policie a celníci zadrželi muže z Prachaticka, který podle nich vyráběl a na jihu Čech i v cizině distribuoval velké množství drog. Šlo především o pervitin, marihuanu nebo extázi. Kromě něj policisté zatkli dalšího muže a dvě ženy, kteří jsou podezřelí z toho, že se na chodu organizované skupiny podíleli.

Vimperk (Prachaticko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při prohlídkách domů a jiných prostor v rámci akce s názvem Čakan policisté a celníci zajistili mimo jiné půl milionu korun v hotovosti, luxusní auta a zbraně. Tři zadržení jsou obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Na zásahu se podílelo 150 celníků a policistů, kteří o tom ve čtvrtek informovali na svém webu.

Detektivové obvinili 13 lidí. Do věznice v Pardubicích měli přes kuchaře pašovat pervitin či mobily

Číst článek

„Pokud se týče drog, tak se dá říci, že se neštítili ničeho. To znamená, že jich vyráběli a prodávali velké množství a různé druhy. Drogy distribuovali nejen v regionu, ale vozili je i do sousedních zemí,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Dodal, že jedna zadržená žena, kterou policie neobvinila, měla za úkol zajistit distribuci drog do Ruska. Matzner upřesnil, že jen pervitinu vyrobila skupina za rok a půl 1,5 kilogramu.

Hlavním organizátorem skupiny byl podle policie sedmatřicetiletý muž z Vimperku, jenž má přezdívky Boss nebo Satan. „Jedná se o bývalého zápasníka. Odběratelé drog i jeho v uvozovkách obchodní partneři z něho měli velký respekt,“ uvedl mluvčí.

Policisté našli omamné látky u 59 účastníků festivalu Mácháč. Čtyřem lidem hrozí za držení drog vězení

Číst článek

Po zadržení skupiny celníci a policisté udělali sedm domovních prohlídek a 14 prohlídek jiných prostor. Šlo například o firmy, sklepy, dřevníky a kůlny. Kromě zbraní, vozidel nebo peněz zajistili anabolika, marihuanu, metamfetamin či desítky tablet extáze.

Podle Matznera není vyloučeno, že na chodu skupiny se podíleli i další lidé. „Zadržením výše zmíněných tak nemusela ještě celá věc skončit,“ řekl.

Dodal, že muž považovaný policií za hlavního organizátora skupiny provozoval také erotický noční podnik. „V poslední době se stal místem, kde se s drogami ve velké míře obchodovalo,“ uvedl policejní mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme