Vina brutálního policisty potvrzena

Krajský soud v Ostravě potvrdil vinu policisty, který zmlátil cyklistu. Spolu s Václavem Filipcem stanul před senátem jeho kolega Miroslav Terrich. Společně zastavili muže, kterého na kole táhnul pes a odmítl zaplatit pokutu. Dali mu pouta a Václav Filipec ho zmlátil obuškem tak, že cyklista Vlastimil Sklenák neudržel stolici. Odvolací senát jim potvrdil stejný podmíněný trest jaký dostali u novojičínského soudu. Filipec navíc nesmí čtyři roky pracovat jako ochranka v supermarketech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Filipec a Miroslav Terrich | Foto: Dan Krzywoň

Naopak Miroslavu Terrichovi trest zmírnil. Nemusí oproti původnímu rozsudku platit dvacetitisícovou pokutu. Státní zástupce Alois Dlouhý i přesto verdikt uvítal. "Ve vztahu k hlavnímu pachateli bylo moje odvolání úspěšné. proto jme spokojen. Je známé, že ochranky hypermarketů se chovají k některým zákazníků podezřelým k z drobných krádeží. obdobně jako se chovali oba obžalovaní k panu Sklenákovi."

Případ vyvolal obrovskou vlnu občanské neposlušnosti. Lidé ze Studénky manifestovali a podepisovali petice za Filipcovo odvolání. Hlavním organizátorem těchto demonstrací byl Pavel Lazecký, který odsuzující verdikt uvítal. "Petiční výbor to chápe jako velmi dobrý signál směrem ke stavu práv občana v naší zemi. Co se týče vlastního zákazu činnosti, je to velmi dobrá společenská ochrana občanů před negativním působením obdobných vlivů ze strany tohoto policisty."

Filipec měl při kontrole cyklisty, který jel se psem na vodítku, nezákonně použít pouta a obušek. Tím muže opakovaně udeřil a způsobil mu zranění na nohou a rukou. Jejich léčení trvalo čtyři týdny. Pak Filipec s kolegou napadeného muže převezli na obvodní oddělení, kde jej nechali více než hodinu a půl spoutaného a nezařídili mu lékařské ošetření.

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme