Vinařice jednaly o hořících haldách

Obyvatelé z Vinařic na Kladensku už dva roky prožívají strach z nedaleké haldy. Za poslední dva roky totiž právě zde onemocnělo 8 lidí rakovinou a tři už nemoci podlehli. Na haldu v minulosti vyváželi důlní společnosti materiál z okolních dolů. Právě dnes se proto uskuteční klíčové jednání mezi zástupci postižené oblasti a kompetentními pracovníky okresního úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skládka

Jak řekla spolupracovníkovi Radiožurnálu Ladislavu Pavlíkovi zástupkyně obyvatel Šárka Tučková, první pocity z jednání byly rozpačité. "Nakonec jsme se nějakým způsobem domluvili, protože okresní úřad nám sdělil, že podniknou určitá nadstandartní měření a pokud si požádáme, bude v domkách změřen i radon. V průběhu nám budou posílat i informace, jak měření pokračují," uvedla Tučková.

Přesné datum rozhodujícího měření ovšem nepadlo. Podle vedoucího odboru regionálního rozvoje úřadu Pavla Kohouta si totiž vyžádá půl miliónu korun. "Zákon o zadávání veřejné zakázky nám ukládá poslat výzvu alespoň třem uchazečům a z nich vybrat a to má své lhůty stanovené zákonem, takže se domnívám, že by tyto práce byly zahájeny až v příštím roce."

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme