Vinařice jednaly o hořících haldách

Obyvatelé z Vinařic na Kladensku už dva roky prožívají strach z nedaleké haldy. Za poslední dva roky totiž právě zde onemocnělo 8 lidí rakovinou a tři už nemoci podlehli. Na haldu v minulosti vyváželi důlní společnosti materiál z okolních dolů. Právě dnes se proto uskuteční klíčové jednání mezi zástupci postižené oblasti a kompetentními pracovníky okresního úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skládka

Jak řekla spolupracovníkovi Radiožurnálu Ladislavu Pavlíkovi zástupkyně obyvatel Šárka Tučková, první pocity z jednání byly rozpačité. "Nakonec jsme se nějakým způsobem domluvili, protože okresní úřad nám sdělil, že podniknou určitá nadstandartní měření a pokud si požádáme, bude v domkách změřen i radon. V průběhu nám budou posílat i informace, jak měření pokračují," uvedla Tučková.

Přesné datum rozhodujícího měření ovšem nepadlo. Podle vedoucího odboru regionálního rozvoje úřadu Pavla Kohouta si totiž vyžádá půl miliónu korun. "Zákon o zadávání veřejné zakázky nám ukládá poslat výzvu alespoň třem uchazečům a z nich vybrat a to má své lhůty stanovené zákonem, takže se domnívám, že by tyto práce byly zahájeny až v příštím roce."

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme