Vinařství roku vybere i veřejnost

Už dnes se dovíme nového držitele titulu Vinařství roku. Letošní ročník ankety přináší větší šance pro malé vinaře a nově zapojil do hlasování i veřejnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Víno

Poprvé porotci vybírají držitele titulu z šestice nominovaných, ve kterých jsou právnické i fyzické osoby. V rámci slavnostního vyhlášení vítězů jednotlivých cen totiž bude i dražba speciálních kolekcí vín.

A výtěžek půjde, stejně jako loni, Centru Paraple. Jeho ředitelka Alena Kábrtová potvrdila, že tyto dary jim hodně pomáhají.

„Od organizátorů jsme získali díky dražbě vín 140 tisíc, které jsme použili na vybavení nově přistavené budovy Centra Paraple. Doplnili jsme vybavení do pokojů pro ubytování klientů při rehabilitačních programech, na vybavení posilovny,“ přiblížila ředitelka Centra.

Ceremoniál v Paláci Lucerna slibuje kromě vyhlášení také ochutnávku takzvaného Salonu vín, který čítá 100 nejlepších českých produktů.

Nikola Bojčev, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme