Viník nehody z vinohradské nemocnice převzal výpověď

Lékař Jan Karas, který v pondělí v areálu pražské vinohradské nemocnice vážně poranil dvouletou holčičku, ráno převzal výpověd. Vedení nemocnice potvrdilo, že už byly vyřízeny všechny potřebné formality. Holčička, která utrpěla mnohačetná zranění, je stále v kritickém stavu, dnes ji čekají převazy na operačním sále. Její stav se nezměnil, ale nepřidaly se žádné komplikace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nabourané auto | Foto: Michal Doležal

Podle lékařů Thomayerovy nemocnice, kde se dítě léčí, by se mohla z nejkritičtějšího období dostat zítra. Až teprve se pak vyjádří k dalšímu postupu léčby. Podle mluvčího Thomayerovy nemocnice Petra Macha se zatím její stav nezměnil. "Zdravotní stav malé Lucinky zůstává kritický. Neobjevily se žádné výraznější komplikace. Dnes holčička podstoupí obvazové převazování na operačním sále. Poslední kritický den by mohl být pátek, což je předběžná spekulace. Pokud dojde k řpekonání krize, tak bude muset Lucinka podstoupit řadu operací."

Neštěstí podle Karase zavinila technická závada na automobilu, nikoli jeho opilost. Rodičům zraněné dívky chce podle dnešního tisku nabídnout odškodnění. Policie zatím celý případ vyšetřuje.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme