Začala rekonstrukce pražské Vinohradské ulice. Řidiči projedou jedním směrem, tramvaje musí odklonem

V noci na sobotu začala kompletní tramvajová uzavírka v pražské Vinohradské ulici, konkrétně na dvoukilometrovém úseku mezi ulicemi Škrétova a Sudoměřská. Pracovníci tam vymění tramvajovou trať, která je ve velmi špatném stavu. Rekonstrukce v jedné z nejrušnějších pražských ulic potrvá až do 12. července.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 12:04 9. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaje jezdí po náhradních trasách.

„Linka číslo 11 a 23 bude vedena odklonem s tím, že linka číslo 13 bude zrušena úplně. K dopravě ve vyloučeném úseku doporučujeme využívat hlavně linky metra a také zavedeme náhradní autobusovou dopravu X11,“ řekla Radiožurnálu mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Cestující v Praze loni ztratili téměř 7500 věcí. V dopravních prostředcích nechali labradora i rotoped

Číst článek

Řidiči aut tady projedou až do července jen jedním směrem, a to z centra mezi Legerovou ulicí a náměstím Jiřího z Poděbrad. V dalším úseku Vinohradské ulice a směrem do centra je automobilová doprava vedená po objízdných trasách.

Cestujícím radí i informátoři dopravního podniku. Poznají je podle žlutých reflexních vest.

Částečná oprava

Vinohradská ulice se původně měla rekonstruovat kompletně, tedy kromě kolejí i vozovka a další části. K tomu ale prozatím nedojde.

Vedení Prahy muselo obnovu povrchů ulice i další úpravy odložit na později, protože zatím nemá všechna potřebná povolení, vysvětluje pro Radiožurnál radní pro dopravu Adam Scheinherr z uskupení Praha Sobě.

„Odbor investic nemá zatím všechna povolení k ní. Nejspíše začne až v roce 2021. Našim cílem by samozřejmě bylo to spojit, ale v okamžiku, kdy nám to nedovoluje technický stav té trati, nemůžeme čekat dva roky s rekonstrukcí tratě. Skutečně jde o bezpečnost,“ dodává Scheinherr.

Rekonstrukce kolejové tratě bude stát asi 200 milionů korun. 

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme