Virtuální prohlídka ministerských pracoven.
Kde úřaduje Michaela Marksová?

Hana Mazancová a Filip Jandourek


Spustit prohlídku

Poblíž Zítkových sadů, s výhledem na Rašínovo nábřeží a jen kousek od kláštera Emauzy. Ministerstvo práce a sociálních věcí - spolu s ministerstvem zdravotnictví - vzniklo při rozsáhlé výstavbě po zprovoznění Palackého mostu v Praze. Server iROZHLAS.cz nabízí virtuální prohlídku šéfky úřadu Michaely Marksové Tominové (ČSSD).

Budova ministerstva práce a sociálních věcí je součástí rozsáhlého komplexu úředních budov v okolí pražského Palackého náměstí. Celá nová výstavba kolem nábřeží se v době plánování řídila právě Otcem národa a jeho pomníkem na náměstí. Podmínkou totiž bylo, že na jeho památné místo musí být - stejně jako na nedaleký klášter Emauzy - vidět.

Kvůli nové výstavbě padlo v místě hned několik obytných domů. Úřední budovy se začaly stavět po roce 1921 z vítězného návrhu Bohumila Hypšmana. Jedna dnes slouží jako úřad ministerstva zdravotnictví, druhá jako budova ministerstva práce a sociálních věcí. Mají čtyři křídla, která vždy lemují vnitřní dvůr.

Post from RICOH THETA. - Spherical Image - RICOH THETA

ROZCESTNÍK

Na virtuální prohlídku pracovny ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), který úřaduje v bývalé šlechtické ložnici s točitým schodištěm, se můžete podívat ZDE

Úřad ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) zase sídlí v bývalém paláci paní kněžny z románu Boženy Němcové Babička. Na virtuální prohlídkuse můžete podívat ZDE.

Na ministra obrany Martina Stropnického (ANO) zase při práci dohlíží Tomáš Garrigue Masaryk i Miloš Zeman. Podívat se můžete ZDE.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) zase vládne z 'velké stodoly bez vrat'. Virtuální prohlídku najdete ZDE.

A na kancelář nového ministra průmyslu Jiřího Havlíčka (ČSSD) se můžete podívat ZDE.

Pomocí 360stupňové kamery se můžete podívat i do pracovny ministra financí Andreje Babiše (ANO), a to ZDE.

Odkud rozhoduje Chvojka o lidských právech? Podívejte se na virtuální prohlídku jeho kanceláře ZDE.

Dám si kakao, zavelel ministr Jurečka. Do jeho kanceláře se můžete podívat ZDE.

Babiš úřaduje v zasedací místnosti. V kanceláři plné papírů už má připravenou rezignaci. Virtuální prohlídku najdete ZDE.

Zaorálek vládne zahraničí z ‚velké stodoly bez vrat‘. Virtuální prohlídka jeho kanceláře ZDE.