Vít Bárta a Jaroslav Škárka si vyslechnou rozsudek v údajné korupční kauze

Soud dnes rozhodne v kauze údajné korupce ve Věcech veřejných. Vít Bárta a Jaroslav Škárka tak mohou od Obvodního soudu pro Prahu 5 odejít s trestem za uplácení, respektive přijetí úplatku, anebo mohou být osvobozeni. Státní zástupkyně navrhla oběma mužům podmíněné tresty. Bárta i Škárka vinu odmítají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta a Jaroslav Škárka u soudu | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Z vynesení rozsudku v kauze uplácení uvnitř Věcí veřejných připravujeme na našem webu přímý přenos ve zvuku a online reportáž.

Soudní proces trval osm dnů. Trestní senát vyslechl na čtyři desítky svědků včetně současných politických špiček Věcí veřejných. Přehrál i několik nahrávek, které na sebe různí aktéři pořídili.

Vít Bárta se měl podle obžaloby pokusit uplatit půl milionem poslance Jaroslava Škárku a 170 tisíci korunami poslankyni Kristýnu Kočí.

Všichni se shodují na tom, že k předání peněz v obálkách došlo, interpretace se ale liší. Vít Bárta tvrdí, že šlo o půjčky.

Grémium Věcí veřejných bude řešit další směřování strany

Číst článek

Šéf poslaneckého klubu Věcí veřejných už ohlásil, že pokud bude odsouzen, ve vysoké politice skončí.

"Kdybych byl v pátek odsouzen, končím ve vysoké politice. Znamená to odchod ze všech stranických funkcí i z pozice předsedy poslaneckého klubu," řekl včera Bárta v České televizi.

Škárka pro ČT uvedl, že své setrvání v politice bude rozvažovat poté, co padne rozsudek.

Zbyněk Zykmund, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme