Vít Bárta by mohl skončit v čele Věcí veřejných, míní někteří jeho spolustraníci

Vít Bárta možná skončí v čele Věcí veřejných. Myslí si to místopředseda strany Petr Skokan, který o tom s Bártou mluvil na pondělním předsednictvu. Podrobnosti o jeho zadržení a údajném obvinění se ale spolustraníci nedověděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta na archivní fotografii | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Skokan Radiožurnálu řekl, že Bártovi může takzvaný režim utajovaných informací dost zkomplikovat i roli předsedy strany:

„Já si myslím, že doktor Bárta nyní velmi zvažuje, jestli bude pokračovat ve funkci předsedy Věcí veřejných, protože náhubkový zákon, který na něj byl použit, z něj učinil muže se železnou maskou.“

„A on teď nesmí říci nikomu vůbec nic. Teď tady máme prvního podle zákona umlčeného politiky,“ míní Skokan.

Petr Skokan | Foto: Tomáš Adamec

Předseda Věcí veřejných Vít Bárta se k případnému odchodu z vedení strany zatím nevyjádřil. Už několik dní má vypnutý mobilní telefon.

Sdělil však, že se ničeho nezákonného nedopustil:

"Vzhledem k situaci, která se vyvinula kolem mé osoby, nemohu ke své lítosti nic komentovat, ani se k podstatným záležitostem vyjadřovat, i když jsem se ničeho nezákonného nedopustil. Vzhledem k tlaku, kterému jsem musel v poslední době čelit, jsem se rozhodl v následujících dnech v klidu doplnit své síly a odpočinout si v kruhu rodiny," uvedl Bárta na webu.

Policie Bártu zadržela minulý čtvrtek a spolu s ním byl zatčen i vedoucí analytického odboru protikorupční policie Jan Petržílek. Údajně vynesl odposlechy pražského lobbisty Romana Janouška a bývalého primátora Pavla Béma, které loni zveřejnila MF DNES. Hovory potvrdily Janouškův vliv na fungování města pod Bémovým vedením.

Simona Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme