Vít Bárta chce kandidovat na hejtmana Plzeňského kraje

Vít Bárta bude kandidovat na hejtmana Plzeňského kraje, nejdřív chce ale prokázat svou nevinu u odvolacího soudu. Oznámil to v České televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta na schůzi Poslanecké sněmovny | Foto: ČTK

„Já jsem se rozhodl, že budu kandidovat. Forem kandidatury je celá řada, od občanského sdružení po nějaký soubor politických stran či konkrétní politické strany. Ještě je dostatek času, abych se rozhodl,“ uvedl Bárta a dodal, že nebude kandidovat za svou domovskou stranu, aby ji ještě víc nepoškodil.

Bárta se chce utkat s lídry plzeňské ODS Romanem Jurečkem a ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem, kteří podle něho stojí za útokem na Věci veřejné. To ale Jiří Pospíšil striktně odmítá:

"Podle mého názoru je to snaha Věcí veřejných oslabit moji pozici v čele ministerstva spravedlnosti a získat tento resort, což Věci veřejné dlouhodobě deklarují. Vnímám to jako další útok proti mé osobě z jeho strany. S jeho kauzou a s Věcmi veřejnými nechci mít nic společného a nemám s tím nic společného."

Politici nesouhlasí s Bártovým rozhodnutím zůstat ve sněmovně

Číst článek

Bárta dál zůstává poslancem. Své členství ve Věcech veřejných pozastavil a odešel z vedení Poslaneckého klubu, to ale podle koaliční TOP 09 nestačí. Opoziční ČSSD považuje Bártovo další setrvání ve sněmovně za nepřijatelné. Požaduje také nové volby.

Viktorie Hošková, pir, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme