Vít Bárta je zpět na svobodě. Z čeho policie šéfa VV podezírá, není jasné

Předseda Věcí veřejných Vít Bárta je zpět na svobodě. Na policejní služebně strávil den a noc, v pátek večer ji opustil v doprovodu advokátů. Policie také zadržela vedoucího analytického odboru protikorupční policie Jana Petržílka. Podle informací MF DNES byli oba obviněni. Důvodem může být vynášení informací od policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové hlavní líčení v případu expředsedy poslanců Věcí veřejných (VV) Víta Bárty, kterého žalobci viní z podplácení, a nezařazeného poslance Jaroslava Škárky (dříve také VV), jenž čelí obvinění z přijetí úplatku | Foto: Filip Jandourek

Informací v případu je ale velice málo. Jasné není ani to, jestli je na svobodě i Jan Petržílek. Policisté, státní zastupitelství, Generální inspekce bezpečnostních sborů i advokáti se odvolávají na utajované skutečnosti.

Bártův advokát Oldřich Chudoba ale odmítá spekulaci, že si předseda Věcí veřejných kupoval od policie informace:

„O žádné takové spolupráci nevím, ale já se o tom vůbec nesmím bavit. Z pohledu zákona. Já nejsem ten, kdo rozhoduje o těchto věcech. Takhle to ale prostě je,“ řekl advokát.

Policie Bártu zadržela ve čtvrtek a spolu s ním byl zatčen i vedoucí analytického odboru protikorupční policie Jan Petržílek. Údajně vynesl odposlechy pražského lobbisty Romana Janouška a bývalého primátora Pavla Béma, které loni zveřejnila MF DNES. Hovory potvrdily Janouškův vliv na fungování města pod Bémovým vedením.

Bárta má vypnutý telefon. Na internetu se objevilo jen jeho prohlášení, že nemůže nic komentovat, ale že se ničeho nezákonného nedopustil. A rozhodl se v následujících dnech odpočívat.

Jana Zemanová, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme