Vítěz voleb v Karlových Varech nabízí ODS účast v radě

Komunální volby zahýbaly personálním složením radnice v Karlových Varech. Drtivě dopadly na dosavadní koalici ODS a ČSSD v krajském městě, kde dosud opoziční strany mohou vytvořit koalici, v níž se obejdou bez tváří minulého vedení města.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát Karlovy Vary

Magistrát Karlovy Vary | Foto: Tomáš Adamec

V Karlových Varech voliči dali najevo, že dosavadní koalice ODS a ČSSD udělala řadu chyb. Přestože ČSSD skončila na druhém místě a ODS na třetím, na sestavení koalice to nestačí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O povolebním vyjednávání v Karlových Varech hovořili v Ozvěnách dne lídr vítězné KOA Petr Kulhánek a dosavadní primátor Werner Hauptmann z ODS

Opoziční strany v čele s vítěznou Karlovarskou občanskou alternativou (KOA) a s pomocí TOP 09 jsou totiž schopny vytvořit většinu. Primátorem by se tak mohl stát Petr Kulhánek z KOA.

Ten ale po dnešním jednání s ODS nevyloučil, že by se na vedení města mohli podílet i občanští demokraté.

„Koalice ze čtyř subjektů má nejtěsnější většinu dvaceti hlasů, proto si myslím, že pro celou dobu volebního období nemusí být stoprocentně funkční a daleko lépe by se pracovalo, kdyby podpora byla silnější. Proto dnes došlo i k jednání s ODS, kde se nabízí varianta K27, s tím ale, že zatím nabízíme ODS pouze účast v radě, nikoliv v exekutivě. Otázkou je, jak se k tomu ODS postaví,“ řekl Kulhánek Radiožurnálu s tím, že jasněji by mělo být do dvou dnů.

Podle něj se opoziční strany shodují, že ani v radě ani v zastupitelstvu by se neměli objevit lidé, kteří v těchto funkcích působili v minulém volebním období. S variantou koalice se sociálními demokraty Kulhánek nepočítá.

ODS: Nabídka je nedůstojná, máme co nabídnout

Dosavadní primátor Werner Hauptmann z ODS v rozhovoru pro Radiožurnál označil dnešní nabídku od projektu K20 za nedůstojnou. Podle něj mají občanští demokraté vítězům voleb co nabídnout.

„My jsme otevřená profesionální strana, cítíme se být spíš rovnocennými partnery pro jednání a jsme schopni respektovat i důraz voličů na změnu. Kdo viděl karlovarskou ODS, tak musí potvrdit, že změna přišla už před volbami. Přišli jsme se změnou účasti občanů v komisích pro výběrová řízení a to byl jasný signál, že chceme, aby naše politika byla transparentní,“ zdůraznil Hauptmann.

Martin Hromádka, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme