Vítězem senátních voleb na Karlovarsku je Jan Horník

Starosta Karlových Varů Jan Horník uspěl i ve druhém kole senátních voleb. Obhájil tak svůj mandát v horní komoře Parlamentu na následujících šest let. Stejně jako v roce 2004 se utkal se zástupcem ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Horník | Zdroj: ČTK

V letošních volbách byl jeho soupeřem Josef Pavel, bývalý hejtman a karlovarský exprimátor. Jan Horník zvítězil s přesvědčivým náskokem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový senátor Jan Horník hodnotí senátní volby .mp3

„S takovýmto úspěchem jsem nepočítal. Cítil jsem napětí do poslední chvíle. Kampaň, která neprobíhala ve férovém stylu, vyslala kandidátům a politikům jako takovým jasný vzkaz, že negativní kampaně do našeho politického spektra nepatří,“ uvedl Jan Horník k senátním volbám v Karlovarském kraji.

Podle jeho slov se na Karlovarsku ‚rozehrál lítý boj‘. „Ve volební kampani byly používány podpásovky typu polopravd, lží, věcí vytržených z kontextu. Do schránek byly na poslední chvíli rozesílány pomlouvačné informace. Domnívám se, že se protikandidát porazil sám.“

Jan Horník, který kandidoval za politické uskupení Starostové a nezávislí s podporou TOP 09, ve druhém kole získal téměř 72 procent hlasů.

Martin Veselovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme