Vítězem senátních voleb na Karlovarsku je Jan Horník

Starosta Karlových Varů Jan Horník uspěl i ve druhém kole senátních voleb. Obhájil tak svůj mandát v horní komoře Parlamentu na následujících šest let. Stejně jako v roce 2004 se utkal se zástupcem ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Horník | Foto: ČTK

V letošních volbách byl jeho soupeřem Josef Pavel, bývalý hejtman a karlovarský exprimátor. Jan Horník zvítězil s přesvědčivým náskokem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový senátor Jan Horník hodnotí senátní volby .mp3

„S takovýmto úspěchem jsem nepočítal. Cítil jsem napětí do poslední chvíle. Kampaň, která neprobíhala ve férovém stylu, vyslala kandidátům a politikům jako takovým jasný vzkaz, že negativní kampaně do našeho politického spektra nepatří,“ uvedl Jan Horník k senátním volbám v Karlovarském kraji.

Podle jeho slov se na Karlovarsku ‚rozehrál lítý boj‘. „Ve volební kampani byly používány podpásovky typu polopravd, lží, věcí vytržených z kontextu. Do schránek byly na poslední chvíli rozesílány pomlouvačné informace. Domnívám se, že se protikandidát porazil sám.“

Jan Horník, který kandidoval za politické uskupení Starostové a nezávislí s podporou TOP 09, ve druhém kole získal téměř 72 procent hlasů.

Martin Veselovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme