Vítězem východočeských prezidentských primárek ODS je Přemysl Sobotka

Přemysl Sobotka vyhrál téměř tříčtvrtinovou většinou hlasů prezidentské primárky ODS ve východních Čechách. Získal 404 hlasů z Královehradeckého a Pardubického kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přemysl Sobotka (ODS) | Foto: Filip Jandourek

„Je to první etapa celého závodu. Vítězství mě potěšilo, ale zároveň je to pro mě impulzem, abych dělal maximum i v těch dalších etapách,“ komentoval své vítězství Přemysl Sobotka.

Sobotkův soupeř europoslanec Evžen Tošenovský obdržel 141 hlasů.

Prvních primárek, které začaly na východě Čech, se zúčastnila asi třetina členské základny tohoto regionu. Předseda pardubického sdružení Jan Čechlovský považuje tuto účast za velmi dobrou.

"Přeci jenom primární volby byly omezeny jen na několik hodin, byť ve dvou dnech, a na velmi málo míst. Jsme rádi, že se podařilo aktivizovat poměrně slušné procento lidí, že měla část z nich sutečně zájem přijít a diskutovat s kandidáty a ještě větší část přijet do místa volby a odvolit," řekl Čechlovský.

Pro ODS to byly první primárky. V dalších krajích se budou konat postupně do konce června.

Vítěz primárek bude kandidátem ODS pro přímou volbu prezidenta. Podle předsedkyně regionálního sdružení ODS Královéhradeckého kraje Zdeňky Horníkové klíčovým tedy bude rozhodující konečný součet hlasů ze všech krajů.

„To znamená, že ten výsledek bude poměrně napínavý, protože se budou střídat malé a velké kraje, české a moravské kraje. Výsledek se bude pravděpodobně i v průběhu měnit a bude záležet i na kandidátech, jakým způsobem dokáží oslovit jednotlivé kraje a jednotlivé své voliče,“ doplňuje Zdeňka Horníková.

mad, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme