Vítr a sníh opět komplikují dopravu

Zima dnes opět udeřila plnou silou - na horách hustě sněží a fouká silný vítr, v níže položených oblastech jsou silnice zase pokryté ledovkou. Bez řetězů se například nedá vyjet z Karlových Varů na Boží Dar, dál na Klínovec je cesta kvůli zavějím uzavřená úplně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžené silnice | Foto: Jan Rosenauer

Hustě sněžilo v noci také na Šumavě. Nesložitější situace je na silnicích Klatovska, kde leží vrstva navátého sněhu a fouká silný nárazový vítr.

Podobný obrázek nabízejí také silnice na Šupersku a Jesenicku. Tam za noc napadlo 15 centimetrů nového sněhu. Silničáři cesty průběžně pluhují.

Až desetikilometrové kolony aut jsou v obou směrech na sněhem zaváté mezinárodní silnici E65, která vede Jizerskými horami a Krkonošemi k Harrachovu. Silničáři proto varují: pokud do oblasti z vážných důvodů nemusíte, cestu raději odložte. Ve směru od Železného Brodu k Harrachovu se jede krokem. Ke špatně sjízdnému Semilsku přibylo i Jilemnicko a Benecko. Podle tamního dispečera s přestávkami tam sněží a dopravní situace je komplikovaná.

Silničářům na Jablonecku a Semilsku práci komplikují stromy padající na vozovky. Kácí se pod nápory prudkého větru a vahou sněhu. Na některých místech totiž za uplynulých 24 hodin přibylo až půl metru sněhu.

Třetí stupeň lavinového nebezpečí platí v Jeseníkách. Na vině je téměř půlmatrová nadílka nového sněhu. Horská služba doporučuje, aby se lidé ohroženým místům vyhnuli. Její člen Marek Formánek říká, že kvůli lavinám zatím zasahovat nemuseli. Připomíná však, že se teď vrcholky Jeseníků hodí jen pro lyžaře, v žádném případě ne pro pěší túry.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme