Vítr uvolnil kus střechy pražského Průmyslového paláce. Hasiči objekt vyklidili, designblok je uzavřen

Silný vítr trápí také organizátory Designbloku. Největší pražská přehlídka módy a designu se měla během víkendu konat v Průmyslovém paláci na holešovickém výstavišti. Kvůli bezpečnosti je ale nyní celý areál uzavřen. Vítr totiž na Průmyslovém paláci uvolnil kus střechy. Designblok se neotevře ani zítra a přehlídka, která měla trvat do pondělí, tak letos předčasně skončila.

Fotogalerie Praha (Aktualizováno: 16:10 29. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Krátce po otevření, asi v 10.30 ráno, jsme museli Průmyslový palác opustit. Vše probíhalo naprosto v klidu,“ popsala pro server iROZHLAS.cz jedna z návštěvnic pražské výstavy Designblok Anna Dörflová. 

ONLINE: Česko zasáhl silný vítr. Nejméně dva lidé zemřeli, statisíce domácností jsou bez proudu

Číst článek

„Byli jsme v pravém křídle, když nás jedni vystavovatelé informovali o evakuaci. A požádali nás, abychom budovu opustili,“ doplnila.

Silný vítr, který v neděli zasáhl celé Česko, utrhl kus ze střední části Průmyslového paláce, kde se akce o víkendu konala.

„Uvolnil se kus střechy na Průmyslovém paláci. Byla vymezena nebezpečná zóna 50 m od objektu a evakuace osob proběhla před naším příjezdem,“ uvedli na svém twitterovém účtu pražští hasiči.

„Areál Výstaviště je vyklizen, uzavřen a byl vydán zákaz vstupu. Situace bude prozatím stále monitorována ostrahou objektu,“ dodali.

Na Pražský hrad se turisté nepodívají. Areál je kvůli silnému větru uzavřen

Číst článek

„Z bezpečnostních důvodů jsme nuceni do odvolání uzavřít celý výstavní prostor Designbloku. Jakmile se počasí umoudří, zase otevřeme. Omlouváme se všem návštěvníkům i vystavujícím za komplikace,“ píše se na facebookovém profilu Designbloku.

Někteří lidé už se na facebookovém profilu Designbloku ptají, zda se dá v nejbližších hodinách očekávat otevření areálu. „Jedeme z Brna, takže by nás taky zajímalo, jestli to otočit zpátky, nebo si počkat,“ píše jedna z uživatelek na sociální síti.

„Designblok se určitě během dneška neotevře,“ řekla pro iROZHLAS.cz mluvčí Designbloku Barbora Švehlová. A přehlídka se v Průmyslovém paláci neotevře ani v pondělí. „Bohužel musíme oznámit, že Designblok v Průmyslovém paláci pro letošní rok skončil," doplnili večer na facebooku akce organizátoři.

Silný vítr uvolnil kus střechy Průmyslového paláce na pražském Výstavišti, kde se koná Designblok | Zdroj: Reuters

Silný vítr uvolnil kus střechy Průmyslového paláce na pražském Výstavišti, kde se koná Designblok | Zdroj: Designblok

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme