Babiš mezi demonstranty vydržel jen pár vteřin. Vypískali ho a házeli po něm předměty

Premiér Andrej Babiš (ANO) nakrátko vyšel ve středu večer před sněmovnu k demonstrantům protestujícím proti jeho vládě podporované KSČM. Účastníci ho zahrnuli pískotem a výkřiky „hanba“. Po několika sekundách se vrátil do budovy. Přispělo k tomu zřejmě i to, že podle některých svědků a videí zveřejněných na sociálních sítích na Babiše mířilo několik předmětů, například koule zmačkaného papíru a zřejmě i plastová lahev.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiéra obklopovala skupina uniformovaných policistů a příslušníků ochranné služby. Babiše před hozenými předměty chránili.

VIDEO: ‚Je zase vožralej, zloděj zlodějský. Nebudeš mi tady vykládat o StBácích,‘ řekl Babiš Kalouskovi

Číst článek

Vzkaz od demonstrantů, že chtějí, aby mezi ně Babiš přišel, předal premiérovi ve sněmovně předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Babiš odpověděl, že kvůli usnesení sněmovny o nutnosti přítomnosti všech členů kabinetu při jednání o důvěře vládě nemůže jít bez svolení předsedajícího ani na toaletu.

Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura v reakci uvedl, že pokud chce jít Babiš mezi demonstranty, tak navrhuje přerušit schůzi na 15 minut. „A můžete jít mezi ně, pokud se nebojíte,“ řekl. Sněmovna ale jeho návrh neschválila.

Šéf klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na to uvedl, že pokládá výsledek hlasování za unfair, když Babiš mezi demonstranty jít chtěl. Navrhl proto, aby sněmovna přerušila jednání na 14 minut, ale ani on neuspěl.

„Ono se to občas stává i Andreji Babišovi, že ho klub neposlouchá,“ podotkl Stanjura, když v obou hlasováních návrhy nepodpořili poslanci ANO až na Babiše.

Následně si vzal dvacetiminutovou přestávku na jednání frakce ODS. „A můžete jít, pane premiére,“ vzkázal Babišovi. „Posíláme rychlé posly, že už tam jdete a máte na to 20 minut,“ podotkl Kalousek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme