Vláda bude bilancovat sto dní u moci

Kabinet Mirka Topolánka má za sebou přesně sto dní vládnutí. Za tuto dobu koalice například přišla s tím, jak by měla vypadat reforma veřejných financí, odpověděla na nótu týkající se umístění amerického radaru na našem území, musela ale také řešit kauzu vicepremiéra a šéfa lidovců Jiřího Čunka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strakova akademie a Kramářova vila

Strakova akademie a Kramářova vila | Foto: Jan Rosenauer

Kvůli ní dokonce nejmenší koaliční strana zelených pohrozila, že by mohla z kabinetu odejít. Podle premiéra Mirka Topolánka byl nástup jeho vlády do resortů jiný než u předchozích kabinetů.

"Těch sto dnů, když vláda normálně nastoupí, normálně získá důvěru, tak jsou dny hájení, kdy se většina ministrů seznamuje se svým resortem, připravují jednotlivé plány a koncepce a fakticky se od těch sto dnů ani nečeká, že by se něco zásadního za sto dnů vyřešilo. Tato vláda žádných sto dnů hájení neměla. Po sto dnech může konstatovat, že jsme připravili reformní balík velmi rychle. Myslím si, že velkým úspěchem jsou všechny kroky v rámci e-govermentu," řekl premiér.

Co však Topolánek považuje za poslední tři měsíce za své největší neúspěchy? "Osobně bych si dovedl představit celou řadu věcí, daleko razantnějších a daleko bližších Modré šanci, ale neberu to jako neúspěch, protože jsem předseda koaliční vlády, která má stohlavou podporu ve sněmovně. Ty neúspěchy jsou spíše psychické v hlavě, kdy jsme neprosadili to z programu ODS, co jsme si mysleli, že by tam být mělo," dodal.

Veronika Malá, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme