Vláda bude hlasovat o odvolání šéfa Drážní inspekce Romana Šiguta. Ten se chce ale bránit

Generální inspektor Drážní inspekce Roman Šigut ve funkci možná skončí. Jeho odvoláním se bude ve středu zabývat vláda. Šiguta chce odvolat ministr dopravy Antonín Prachař z hnutí ANO na základě kontroly Drážní inspekce. Kontroloři tam podle resortu odhalili závažné chyby. Odborové sdružení Drážní inspekce se v otevřeném dopise premiérovi Bohuslavu Sobotkovi za Šiguta postavilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kampaň Drážní inspekce k přejezdům | Foto: Marián Vojtek

Sám Roman Šigut jakékoliv chyby na Drážní inspekci odmítá a chce na resort dopravy podat trestní oznámení.

„Cítím se velmi poškozen tiskovou zprávou, které dnes zveřejnilo ministerstvo dopravy. Před veřejností vytváří dojem, že se na drážní inspekci krade. To se mně opravdu dotýká, protože v životě jsem nevzal ani korunu úplatku, v životě jsem nic neukradl. Toto se mně opravdu dotýká,“ uvedl Šigut.

Přehrát

00:00 / 00:00

Generální inspektor Drážní inspekce Roman Šigut ve funkci možná skončí. Se svým odvoláním ale nesouhlasí, jak řekl ve vysílání Radiožurnálu

Podle serveru lidovky.cz dostal nabídku vést Drážní inspekci exšéf ČD Cargo Oldřich Mazánek a přijal ji.

„O možném odvolání jsem se dozvěděl od novinářů. S panem ministrem Prachařem jsem mluvil naposledy 21. října, kdy si mě zavolal do parlamentu. Uložil mi, abych do tří dnů zpracoval koncepci činnosti Drážní inspekce. Jak funguje v současnosti a jak by měla fungovat v budoucnu. Materiál jsem připravil a zaslal panu Prachařovi s tím, že se ozve. Už se ale neozval,“ vysvětlil Šigut.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme